Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

MINISTR VNITRA (09/2006 - 05/2009) / Novinky / Pavel Drobil

[21.05.2010]

Pavel Drobil

Regulace? Za vlády ČSSD vzrostla cena elektřiny třikrát

"Regulace v jakékoli podobě podlamuje ekonomický růst a motivaci lidí a firem v této zemi. To není fráze, to je holý fakt," vzkázal dnes sociálním demokratům lídr kandidátky ODS v Moravskoslezském kraji Pavel Drobil. Reagoval tak na billboardy sociálních demokratů, na nichž ČSSD slibuje regulaci cen v energetice. Taková regulace na Slovensku znamenala vyšší ceny elektřiny než v České republice.

"Jiří Paroubek se velmi často odkazuje na Slovensko. Přitom ale ukázky dopadů regulace cen energií na Slovensku jsou nezpochybnitelné. Regulace tam znamenala vyšší ceny. Ceny elektřiny jsou na Slovensku pro domácnosti o 16 % vyšší než u nás. Rozdíly v cenách elektřiny pro firmy jsou ještě dramatičtější. Po zavedení stejného receptu, který chce zavést ČSSD u nás, je na Slovensku cena elektřiny o 33 % vyšší než v České republice," demonstroval dopady zavedení regulace na Slovensku Pavel Drobil.

"Nevím, odkud sem spadla ČSSD se svými billboardy. Byla to právě ČSSD, její vláda, její ministři, kteří stojí za vznikem superČEZu. Prosadili zákon, který garantuje vysoké výkupní ceny solární energie, které zvyšují konečnou cenu elektřiny, a v průběhu vlády ČSSD vzrostla cena elektřiny pro domácnosti dokonce třikrát," kritizoval ČSSD Pavel Drobil. Podle něj nižší ceny elektřiny zajistí pouze vyšší konkurence.

ODS navrhuje jako skutečně efektivní cestu ke snížení cen energií podporu konkurenčního prostředí. Už dnes působí v oblasti energetiky přes tři sta společností. Elektřinu pro koncové zákazníky dodává 35 firem. "Chceme, aby do budoucna bylo možné jednoduchým způsobem měnit dodavatele. Sloužit tomu bude jednoduchý formulář a celý převod nebude trvat déle něž týden," doplnil Pavel Drobil. Již dnes lze přechodem mezi dodavateli ušetřit téměř desetinu nákladů na elektřinu.

Mgr. Pavel Drobil, člen VR a předseda OS Karvinápříloha: pdf tk-100521-podnikani.pdf (181 kB)

zpravy.ods.cz, 21. května 2010