Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

MINISTR VNITRA (09/2006 - 05/2009) / Novinky / Europoslanecký klub ODS

[10.03.2010]

Europoslanecký klub ODS

Ministr Martin Pecina se v hodnocení dopravních kontrol plete

Poslanci Klubu ODS v Evropském parlamentu jsou nepříjemně překvapeni reakcí ministra vnitra Martina Peciny (ČSSD) na problematiku kontrol českých občanů německou a bavorskou policií. Ministr vnitra Pecina problém zlehčuje, místo aby se zastal práv českých občanů vyplývajících z pravidel schengenského prostoru.

Znevažovat problémy českých občanů odkazem na předvolební kampaň je liché, protože evropští poslanci všech českých stran na problém kontrol upozorňují dlouhodobě. Navíc v případě evropských poslanců platí, že volby do Evropského parlamentu budou až za čtyři roky.

Omyl ministra Peciny, který se snaží místo řešení problému vše zamést pod koberec s odkazem na předvolební politizaci, dokazuje i fakt, že na úrovni Evropského parlamentu se otázkou neadekvátních kontrol zabývají poslanci napříč politickým spektrem, včetně ministrovy mateřské ČSSD.

Europoslanci zvolení za ODS proto vyzývají ministra vnitra Martina Pecinu, který pomáhá ČSSD před volbami a chystá se za ně kandidovat do Sněmovny, aby se zdržel podobných výroků. Taková slova totiž mohou německou stranu utvrdit v pokračování stávající politiky. Vyzýváme jej, aby se naopak aktivně zasadil o ochranu práv českých občanů v této věci.

zpravy.ods.cz, 10. března 2010