Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

MINISTR VNITRA (09/2006 - 05/2009) / Novinky / Europoslanecký klub ODS

[09.03.2010]

Europoslanecký klub ODS

Kohout (ČSSD) poškozuje Českou republiku v Evropské unii

Štrasburk -- Sociální demokraté po jarním svržení vlády uprostřed předsednictví opět dokazují, že stranická kádrová politika je pro ně důležitější než Česká republika a její občané. Pokud ministr zahraničí Jan Kohout odvolá zkušenou českou velvyslankyni při EU Milenu Vicenovou, bude to podle europoslanců za ODS znamenat další zesměšnění České republiky v očích Evropy.

Europoslanci zvolení za ODS jsou přesvědčení, že se jedná o politicky a osobně motivovanou odplatu ministra nestranické vlády nominovaného sociálními demokraty. Byla to totiž právě Milena Vicenová, která vystřídala Jana Kohouta v roce 2008 na místě velvyslance při EU.

"Odvolání velvyslance po dvou letech práce rozhodně nepřísluší úřednické vládě," říká europoslanec Hynek Fajmon. "V civilizovaných zemích navíc panuje zvyk, že diplomaté zůstávají na svých místech tři nebo čtyři roky. Předčasné odvolání je krajně neobvyklé a v Evropské unii bychom se opět předvedli jako banánová republika."

"Milena Vicenová se jako zástupkyně ČR při Evropské unii mnohokrát osvědčila a vždy hájila české národní zájmy. Sám ministr zahraničí ve svém pondělním prohlášení potvrdil její vysokou profesní způsobilost," říká předseda klubu ODS v Evropském parlamentu Miroslav Ouzký. "Řeči o její údajné neschopnosti nejsou ničím podložené, mají jen ospravedlnit Kohoutovu vendetu a předvolební hry socialistů. Paní velvyslankyně Vicenová odvedla během našeho předsednictví skvělou práci, kterou bohužel socialisté svržením vlády úplně znehodnotili."

Klub ODS v Evropském parlamentu proto vyzývá ministra zahraničí, aby nepřekračoval svou pravomoc a nezneužíval své postavení v předvolebním boji.

zpravy.ods.cz, 9. března 2010