Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

MINISTR VNITRA (09/2006 - 05/2009) / Novinky / Mirek Topolánek

[17.02.2010]

Mirek Topolánek

Vítáme rozpuštění Dělnické strany

Vítáme rozhodnutí Nejvyššího správního soudu o rozpuštění Dělnické strany. Je jasné, že jde o krajní zásah do demokratické soutěže politických stran. Demokracie ale nesmí být bezzubá v případech, kdy dochází k porušování základních ústavních principů. V zájmu obrany demokracie je účinně postihovat protiprávní chování politických subjektů.

Představitelé Dělnické strany dlouhodobě vystupují proti menšinám, urážejí, pomlouvají a nenávistně vystupují proti skupinám obyvatel. Víme i o fyzickém násilí na jejích akcích. Takové chování je ve slušné demokracii netolerovatelné. Nemůžeme připustit rakovinné bujení, které se netají svou zálibou a inspirací v německém nacionálním socialismu.

Dělnická strana ohrožovala demokracii v České republice a její občany. Opakovaně také její představitelé porušovali základní principy svobody. V tomto smyslu je rozsudek Nejvyššího správního soudu precedentním rozhodnutím pro podobné případy či pro situaci, kdy se členové rozpuštěné Dělnické strany seskupí v jiné podobné straně.

Rozhodnutím o rozpuštění Dělnické strany rozhodně nekončí boj s extremismem. Musíme naopak udržet stejnou citlivost i akceschopnost v případě jakýchkoli dalších projevů netolerantního radikálního extremismu.

 
Ing. Mirek Topolánek, předseda ODS, zpravy.ods.cz, 17. února 2010