Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

MINISTR VNITRA (09/2006 - 05/2009) / Novinky / ODS Vize 2020

[07.12.2009]

ODS Vize 2020

ODS v Praze zahájila sérii debat nad Vizí 2020

Občanská demokratická strana zahájila v pondělí 7. prosince pražskou konferencí na téma bezpečnost a zahraniční politika sérii veřejných debat nad dokumentem Vize 2020. V pražském Obecním domě se diskutovalo nad tématy ODS – reformní strana v EU, ČR v globálním světě, Obrana vlasti a Češi v Evropě.

V úvodu diskuse vystoupil předseda ODS Mirek Topolánek a garanti tří oblastí - Jan Zahradil, Alexandr Vondra a Jan Vidím.

Předseda ODS Mirek Topolánek ve svém vystoupení zdůraznil, že zahraniční politika a bezpečnost stojí na třech základních pilířích, kterými jsou svoboda, bezpečí a prosperita. "Svoboda není samozřejmá pro většinu obyvatel této planety, dokonce není samozřejmá ani v celé Evropě. Rozšíření Evropské unie o západní Balkán se rovná rozšíření svobody," řekl Mirek Topolánek. Součástí euroatlantických vazeb by podle něj měla být aktivní účast na vojenských misích. "ČR potřebuje čitelnou zahraniční a bezpečnostní politiku. Chceme být v zahraniční politice pro partnery předvídaví a konsistentní," dodal.

Veřejné debaty nad budoucím směřováním ČR v příštích deseti letech se odehrají ve všech 14 regionech. V pondělí 14. prosince proběhne další diskuze v Brně na téma ochrana soukromí a ústavní reformy.

Online diskuse k dalším tématům probíhá i nadále na http://www.ods.cz/vize2020/.

zpravy.ods.cz, 7. prosince 2009