Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ivan Langer: Prohlášení ministra vnitra Ivana Langera ke kauze odposlechy

[29.03.2007]

Odposlechy

Ivan Langer: Prohlášení ministra vnitra Ivana Langera ke kauze odposlechy

Odposlechy

Ministr vnitra ve čtvrtek 29. 3. uspořádal mimořádný tiskový brífink, na kterém uvedl některé nové skutečnosti k odposlechům v kauze Kubiceho zpráva. Ze zprávy Inspekce ministra vnitra vyplynulo, že v případě osoby Ivana Langera bylo odposloucháváno 19 telefonních čísel, přičemž jen jedno z těchto čísel bylo jeho. K odposlouchávání bylo dále účelově vybráno dalších 46 telefonních čísel, mezi kterými byly telefony dětí, advokátů a manažerů.

Podle Ivana Langera případ ukazuje, že proces provádění odposlechů fatálně selhal a že v souvislosti s kauzou Kubiceho zprávy bylo několik nezúčastněných osob omezeno ve svých právech a poškozeno. "Za tento stav jsou zodpovědní pánové Paroubek a Bublan. Pane Paroubku, pane Bublane, je to vaše politická odpovědnost. Omluvte se všem, kterým jste neoprávněně zasáhli do života," řekl Langer.

Ministr vnitra konstatoval, že "dračí vejce" minulých vlád musí být zničeno a že se takové věci už nesmí opakovat. Aby v budoucnu bylo zabráněno podobným excesům, musí dojít ke změnám nakládání s odposlechy. Všichni, kdo se zabývají odposlechy, musí vědět, že jejich práce je kontrolována a vyhodnocována, musí být přesně stanoveny podmínky pro povolování odposlechů, počet osob zpracovávajících odposlechy musí být omezen, musí dojít k důsledné evidenci pořizovaných kopií, k omezení počtu osob seznámených se sledovanými účastnickými čísly a musí probíhat systematická a důsledná kontrola.

Ministerstvo vnitra, 29. března 2007

Zvukové příspěvky Radia Vnitro

 

Každý z nás má právo na svůj názor