Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / Právo: Ivan Langer: Možná přijde policejní stát

[29.04.2010]

Politika, policie

Právo: Ivan Langer: Možná přijde policejní stát

Aktivity policie na mítincích ČSSD

Co říkáte na výrok Jaroslava Tvrdíka, podle něhož ODS organizuje incidenty na akcích ČSSD, naposledy v Pardubicích, kde se na tom měl podílet zdejší primátor z ODS?

Ano přiznávám se. Jsem zodpovědný za kauzu pana Vlčka. Jsem zodpovědný za kauzu pana Paroubka a jeho estébáckého mecenáše, který vydělal milióny na zbraních do komunistického režimu, můžu za aféru pana Dienstbiera, můžu za útoky na pana Pernese, můžu za mítink v Pardubicích, můžu za výbuch na islandské sopce.

 

Podle svých slov máte důkazy o tom, že neuniformovaní policisté monitorují na mítincích odpůrce soc. dem. Jaké ty důkazy jsou?

Fotografie.

 

Fotky, které pořizoval kdo?

Ty jsem dostal po mítinku. Přišly mi po tiskové konferenci pana Tvrdíka. Podstatné je, že na těch fotografiích jsou uniformovaní policisté i neuniformovaný policista, který perlustruje svobodné lidi ve svobodné zemi, kteří se pohybují po veřejném prostranství a nenarušují veřejný pořádek. Podle mě když někdo jde po náměstí a má v rukou transparent, tak není sebemenší důvod, proč by ho měl policista perlustrovat. Chci vědět, jestli to je vytváření nějakých databází a kdo k tomu dal pokyn. V policejním státě ještě nežijeme, možná až bude vládnout pan Paroubek a pan Filip. Ale dosud ještě ne.

MUDr. Mgr. Ivan Langer, místopředseda ODS a poslanec PČR, Právo, 29. dubna 2010