Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Olomouc / Mosty Přerov

„Mosty Přerov“ je tradiční akce, kterou pro děti a mládež pořádá Nadační fond Genáček, zřizovaný akciovou společností Genoservis. Cílem „Mostů“ je sbližování dvou světů – světů dětí zdravých a dětí postižených, aby se při společných aktivitách a zábavě o sobě dozvěděly víc a naučily se, že k životu patří zdraví i nemoc. Ivan Langer již několik let přebírá nad „Mosty Přerov“ záštitu.

„Věřím, že tak jako se problémy nemají zametat pod koberec, naši postižení spoluobčané se nemají ukrývat do ústavů. Jejich co největší integrace do běžného života poslouží nejen jim, ale i zdravým lidem, kteří se tak naučí větší toleranci vůči těm, které minulý režim tak úzkostlivě tajil před světem.“„Mosty Přerov“ se každoročně konají na přerovském výstavišti, kde je pro návštěvníky připravena celá řada her, mostolympiáda, sportovních a výtvarných soutěží, do kterých se zapojují všechny děti bez ohledu na svůj zdravotní stav. Stěžejní myšlenkou „Mostů“, a vlastně i celé činnosti nadačního fondu Genáček je integrace. Proto nezůstává jen u jedné akce, fond například pořádá i integrační letní dětské tábory.

Více informací o tradiční akci Mosty Přerov a Nadačním fondu Genáček naleznete na www.genacek.cz.