Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Olomouc

Jsem přesvědčen o tom, že každý poslanec by si měl při své každodenní práci uvědomovat zodpovědnost, kterou má vůči svým voličům. Občanům, kteří mu svým hlasem vyjádřili důvěru a spojují s jeho osobou určitá očekávání. Proto se snažím svůj čas a síly co nejlépe dělit mezi své povinnosti v hlavním městě a mezi region, který stále považuji za svůj domov. Region, v němž jsem se narodil, v němž jsem vyrůstal, studoval a jehož obyvatelé mi dali mandát k práci v Poslanecké sněmovně. Volební kampaní však náš vzájemný kontakt neskončil. Občané mi své názory, připomínky nebo podněty sdělují jednak prostřednictvím telefonu, faxu či internetu, ale setkáváme se také osobně, především v mé poslanecké kanceláři v Olomouci, která je pro ně otevřena každý pracovní den.

K tomuto regionu, v němž jsem také prožíval jako člen stávkového výboru Univerzity Palackého sametovou revoluci a po ní přicházející první svobodné dny, cítím velkou míru patriotismu. Proto si velmi cením příležitosti, kterou mi zdejší občané dali a snažím se být prospěšný.

Jako zodpovědný politik ovšem vnímám i problémy, které se v regionu objevují. Jedním z největších je nepochybně nezaměstnanost. Myslím si, že takovému stavu lze do jisté míry čelit získáním kvalitního vzdělání. Proto podporuji činnost Univerzity Palackého v Olomouci, symbolu jednoho z nejkvalitnějších vysokoškolských vzdělávacích center naší země. Snažím se pečlivě naslouchat také potřebám individuálních podnikatelů a zaměstnavatelů, neboť si dobře uvědomuji, jaký mají pro region a jeho zaměstnanost význam.

Velkou váhu přikládám také pocitu bezpečnosti občanů. Proto jsem stál při zrodu Nadace Bezpečná Olomouc, která během své existence výrazným způsobem přispěla k vybudování kamerového monitorovacího systému v tomto městě. Náš region je krásný. Přesvědčte se a jistě mi dáte za pravdu. Snad Vám k tomu pomůže i můj web - třeba sekce s důležitými internetovými odkazy Severní Moravy …