Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

ODS

Omlouvám se všem zájemcům o komunikaci se mnou na tomto webu, ale diskuse zde byla pozastavena, beru si na nějaký čas prázdniny :-)

Pokud máte zájem komunikovat se mnou i nadále, můžete využít můj Facebook, rád Vás přivítám mezi své přátele :-)

Ivan Langer

  25.05.2010 Jaroslav Rychnovský <jrychnovsky@centrum.cz>
 
Ahoj Ivane, zavítal jsem na Tvoje stránky.

Je mnoho lidí, co dělají politiku pro sebe.
Je jen málo slušných lidí, co dělají politiku pro lidi.
Je rivalita mezi politiky, co nepřináší nic pro lidi.
Je mnoho států, co nám nepřeje.

Vím, že patříš mezi slušné lidi zdravím Tě a přeji Ti mnoho sil. J. Rychnovský Blansko
 
Dobrý den Jaroslave, moc děkuji za Tvou podporu. Opravdu si toho vážím, pomáhá mi to načerpat nové síly. Zdravím a přeji hezký den do Blanska, Ivan Langer
  24.05.2010 Petr Procházka <pet.prochazka@atlas.cz>
 
Pane Langer,jsem volič ODs ale poslední dobou nevěřícně kroutím hlavou kam kráčí tato strana.Řekněte,kam se vytratil ten báječný program který nás měl dovést mezi vyspělé demokratické země.Proč neustále ustupuje ODS levici a proč v ní tolik řádí vnitřní půtky?Je opravdu práce poslance tak lukrativní,že některým stojí v honbě za funkcí zahodit to dobré v nich samých?Držím vám palce,vlastně nám všem aby ODS dosáhla dobrého výsledku a můj hlas máte jistý.
 
Dobrý den pane Procházko, děkuji za Váš názor a připomínky a moc si vážím podpory, kterou celé ODS vyjadřujete. Nemyslím si, že by ODS ve svém programu ustupovala levici a naopak jsem přesvědčen, že program, který jsme představili, jako jediný ze všech politických stran nabízí realistická a odpovědná Řešení pro tuto zemi a její občany. Ale pokud máte na mysli nějaké konkrétní části programu, můžete mi je napsat (sem nebo na mail langer@psp.cz), rád se s Vaším názorem a konkrétními návrhy seznámím. Od doby, kdy se Petr Nečas stal volebním lídrem a kandidátem ODS na premiéra, tak vnitřně cítím, že to ODS velmi pomohlo i ke stabilizaci uvnitř strany a že panuje shoda, že vnitřní záležitosti budeme řešit tam, kde je k tomu legitimní a demokratický prostor, tedy až na Kongresu ODS. Ještě jednou děkuji za podporu a přeji vše dobré, Ivan Langer
  07.05.2010 Richard Macek <richard.macek@atlas.cz>
 
Vážený pane doktore,

ten "puchejř" mě neustále nepřestává udivovat. Představte si, že si u nás v Ústí nakoupil potlesk u části občanů Ústecka. Jednalo se o jednu z předvolebních debat pana Martina Veselovského (v rámci Českého rozhlasu). Nechal jim vydělat 300 Kč - a to výměnou za to, že budou na pokyn "kmotra" Bendy tleskat a bučet. Přitom je to pár dní, co pan Paroubek ostatní strany vyzýval k tomu, aby se vzdaly agresivního a pokleslého chování. Následně se Vás ptám. Má ten Parou - back špetku důstojnosti?

Odkazy:
http://zpravy.idnes.cz/video-poznate-kdo-organizoval-potlesk-pro -paroubka-fho-/domaci.asp?c=A100507_140644_domaci_klu
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-domaci-politika/135778/cssd-za platila-studentum-aby-buceli-na-odpurce.html
http://www.novinky.cz/domaci/199604-paroubek-si-pry-za-300-kc-ko upil-potlesk-v-predvolebni-debate.html

Pan Paroubek chtěl asi Ústečanům demonstrovat, že na to opravdu má (viz jeho slavná hláška "Dámy a pánové, nechci se vás doknout, ale kdo z vás to má..?" Coby Ústečák jsem uražen jeho papalášskými manýry, jeho pokleslou šmelinou, pane doktore. Nedávno přitom tvrdil, že pro politika je kolikrát horší, jakmile se znemožní (viz jeho poznámka směrem k Vlčkovi).
 
Dobrý den pane Macku, děkuji za Váš mail, také jsem si o tom se zájmem přečetl. K Vašemu příspěvku nemám prakticky co dodat, snad jen to, že učiníme vše pro to, aby volby vystavily Jiřímu Paroubkovi a stylu, který do politiky vnesl, jasné STOP. S pozdravem a přáním hezkého dne, Ivan Langer
  06.05.2010 Robert Langer <RobertL@inMail.cz>
 
Vážený pane místopředsedo,

vřele Vám děkuji za odpověď.

Víte, ten papaláš, ten údajně "nejlepší diskutér v zemi", který se jako jediný lídr v zemi vykašlal v interaktivním Hydeparku na obyčejné lidi ( kterým prý tak rád vychází vstříc), přišel s neuvěřitelným prohlášením. Cituji:
"Surový fyzický útok (rána pěstí do obličeje) na prvního místopředsedu ČSSD Bohuslava Sobotku při mítinku považuji za bezprecedentní vyvrcholení nenávistné kampaně vůči ČSSD, kterou vedou pravicová média v čele s MF Dnes, Lidovými novinami a Hospodářskými novinami. Je to také důsledek nenávistné kampaně ODS v režii Ivana Langera s jeho Modrým týmem, jehož členové napadají mítinky ČSSD a který svým výcvikem připomíná jakousi domobranu či Henleinovy ordnery," uvedl předseda ČSSD.

Mě fascinuje (odpuzuje), jak pan Parouback umí využít do mrtě každou událost, která by jim mohla pomoci přihrát voliče. Asi víte, že ty sklenice s hozenými utopenci byly vhozena ze zákulisí. PanP.Sobotka spekuloval, zda tu sklenici nevhodil někdo z tábora ČSSD. Obávám se, že to vyloučit nelze.

P.S. Vůbec si nedokáži představit, že by nám měl tenhle člověk po volbách vládnout. Asi bychom se přiblížili nepokojům v Řecku!
"
 
Dobrý den, také si vůbec nedokážu a ani nechci představit, že by Jiří Paroubek měl po volbách stát v čele této země a slibuji, že uděláme maximum – a věřím, že i s Vaší podporou – aby volby dopadly tak, že toto nebude možné.
Já samozřejmě odsuzuji jakoukoli formu násilí ve volební kampani, ale Jiří Paroubek a potažmo celá ČSSD vedou tak ostrou, agresivní, útočnou kampaň plnou lží, osobních útoků a výpadů, že takovou bojovou a násilnou atmosféru přímo vyvolávají. A Modrý tým nám závidí, závidí nám tu spontánní podporu tisíců lidí, kteří nám pomáhají a podporují nás, a proto se snaží všemi prostředky, včetně opět lží, tento projekt nějak poškodit a učinit nevěrohodným. Zatím ale poškozuje a znevěrohodňuje jen sám sebe. S pozdravem, Ivan Langer
  29.04.2010 Robert Langer <RobertL@inMail.cz>
 
Vážený pane místopředsedo,

chtěl bych se s Vámi podělit o své dojmy. Nevěřil jsem vlastním očím, když jsem si pročítal svědectví novináře J.X.Doležela. Zde: www.parlamentnilisty.cz/zpravy/164250.aspx
Cituji: "Ve dvanáct hodin zveřejnil server Reflexu můj článek o tom, jak policie obtěžovala v Pardubicích na volebním mítinku ČSSD odpůrce Jiřího Paroubka. Článek končí otázkou pro ministra vnitra Pecinu, jestli teď bude lidi, co nesouhlasí s partají, za kterou kandiduje, pronásledovat tajná policie, jak tomu bylo v Pardubicích.

Ve třináct hodin jsem se telefonicky spojil se sekretariátem pana ministra a nějaké dámě na druhém konci drátu vysvětlil, že jsem o panu ministrovi něco napsal a byl bych rád, kdyby o tom věděl a pokud možno se vyjádřil. Odpověděla, co si to dovoluju, psát o panu ministrovi, aniž bych to s ministerstvem předem projednal. Trochu rozpačitě jsem se zeptal, zda si ze mě dělá legraci, a ona mi sdělila, že mám na její výrok zapomenout a že vše panu ministrovi vyřídí.

V patnáct hodin přijeli na recepci naší vydavatelské firmy Ringier tři policisté v civilu s tím, že dostali oznámení, že jsem ve firmě a pohybuji se tam pod vlivem drog a se zbraní. Šéfredaktor jim vysvětlil, že obvinění jsou nesmysl, protože vůbec ve firmě nejsem, natožpak zfetovaný a ozbrojený".

Pane místopředsedo, je vůbec možné, aby sekretariát p. Peciny ovládal takový totalitní duch? To je horší než z románů spisovatele Orwella. Jak je vůbec možné, že se může takhle absurdně vyptávat sekretářka člověka, který zastává post ministra vnitra? Já to vůbec nechápu. Nechápu ani jiné věci, které zmiňuje pan Doležal. Pakliže si pan Doležal nevymýšlí, pokládám pana Pecinu za nepřítele naší demokratické společnosti.

Můžete se k tomu vyjádřit?

Díky.
 
Dobrý den, tak já nechci spekulovat, jakou kvalifikaci a jaké zkušenosti musí mít a mají osobní asistentky pana ministra Peciny (kterého od počátku považuji za exponenta ČSSD na ministerstvu vnitra, nikoli za nestraníka a čas mi dal za pravdu), protože je neznám. Ale velmi mi vadí to, co se kolem mítinků ČSSD děje. Bez ohledu na to, kdo policii na pana redaktora J.X. Doležala poslal, tak platí, že na mítincích ČSSD se vyskytují uniformovaní a velmi pravděpodobně i neuniformovaní policisté, kteří legitimují a následně si zapisují jména osob, které se nacházejí na veřejném prostranství, ničím neruší shromáždění, nikoho neohrožují a jejich jediným „proviněním“ je, že drží v ruce transparent. To považujeme za nepřijatelné a také se ptáme policejního prezidenta, kdo tam ty policisty vyslal, jaké měli úkoly a na základě jakého oprávnění tak zasahovali. Já jsem přesvědčen, že stále žijeme v demokratickém právním státě a že podobné manýry patří do státu policejního. Do toho pan Tvrdík ještě pronáší věty, že se některým lidem „taky může něco stát“. No, aspoň ČSSD jasně ukazuje, jakým směrem chce tuto zemi vést a jak chce zacházet se svobodami občanů. Na mítincích ODS se také setkáváme s lidmi, kteří s námi nesouhlasí, ale dokážeme se s nimi bavit a stavět se jim nikoli silou a vytvářením databází nepohodlných (ať již jde legitimace či fotografie), ale argumenty. S pozdravem, Ivan Langer
  19.04.2010 zdeněk zdeněk <zde_nek@email.cz>
 
Mirek Topolánek navštíví Anglii a je přijat královnou Alžbětou.
Protože závidí Angličanům, jak jim státní # správa pod královským vedením pěkně a efektivně funguje, ptá se královny, jaký na to má recept.
Královna odpoví: "Já se vždy snažím obklopit moudrými a inteligentními lidmi sama nemůžu všemu rozumět."
Topolánek na to: "Tomu rozumím,Vaše Veličenstvo, ale jak zjistit, kdo je inteligentní?" Královna se usměje: "Uděláme si malý test."
Nechá si vytočit číslo Tonyho Blaira a říká mu: "Tony, odpověz rychle na otázku - je to syn tvého otce a není to tvůj bratr - kdo je to?"
Blair pohotově odpoví: "No přece já!"
Topolánkovi se to moc líbí a hned po návratu se rozhodne přezkoušet své lidi. Jako první mu padne do ruky Langer.
"Ivánku, odpověz rychle na otázku je to syn tvého otce a není to tvůj bratr - kdo je to?"
Langer si nechá otázku zopakovat; pak se vymlouvá, že se nejprve musí zeptat ženy a svého asistenta, ale že na ně vyvine tlak a do 24 hodin bude znát odpověď. Celou noc nespí, převaluje se v posteli, a pořád nic.
Ráno potká v parlamentu na chodbě Kalouska - sice ho nemá rád, ale účel světí prostředky, a tak se ho rozhodne využít.
"Mirku, odpověz rychle na otázku je to syn tvého otce a není to tvůj bratr - kdo je to?"
"No přece já!", odpoví překvapený Kalousek.
Langer přiběhne celý rozradostněný za Topolánkem a hlasitě volá:
"Už vím, Je to Kalousek!!

Topolánek ho popadne pod krkem a řve ještě hlasitěji: "Ty jsi debil je to Tony Blair!!!"
 
Dobrý den, tak ten znám taky, jen místo politiků ODS v něm vystupující politici z ČSSD :-) Zdravím, Ivan Langer
  12.04.2010 Petr Lokotka <patlokotka@tiscali.cz>
 
Vážený pane MUDr. I.Langere,

dnes na serveru aktualne.centrum.cz vyšel článek ( http://aktualne.centrum.cz/domaci/volby/lide/clanek.phtml?id=665 614 ) v němž se také uvádí:
"Langera, stejně jako pražského primátora Pavla Béma, chtěl Topolánek stáhnout při svém odchodu s sebou. Argumentoval tím, že právě oni nejsou dobrou vizitkou strany. Topolánek je možná dokonce přesvědčen, že za jeho pádem stojí právě Langer".

Můžete prosím ono vyjádření pana Topolánka nějak vysvětlit? Znamená to snad, že jste usiloval o odchod p. Topolánka ( ačkoliv v médiích bylo dříve prezentováno, že jste spojenci)? On Vám řekl přímo do očí, že stojíte za jeho pádem? Mě by zajímalo, jestli si tuto informace zase média nevymyslelelal nebo nějak nedezinpretovala.

Děkuji.
 
Dobrý den pane Lokotoko, tak pokud to Mirek Topolánek řekl přímo tak, jak je citováno, tak by mne to velmi mrzelo, protože já jsem vždy stál na jeho straně, vždy jsem jej podporoval a i dnes si velmi vážím toho, co za 8 let ve funkci předsedy pro ODS udělal i toho, že nyní dokázal situaci zhodnotit tak, že své místo na pozici lídra celostátní kandidátky předal Petru Nečasovi. S pozdravem, Ivan Langer
  05.04.2010 Jarda Polda <j.flinta@seznam.cz>
 
Pane Langere, děkuji vám za odpověď na můj příspěvek ze dne 26.3.2010. Mám však jednu poznámku: Jak jistě víte, množství různých prověrek a certifikátů ještě neznamená, že nejste lump. Důkazem budiž to, že všichni katoličtí kněží, u nichž bylo zjištěno pohlavní zneužívání dětí, byly vysvěceni, takže vlastně jim byla potvrzena prověrka způsobilosti od samotného Boha. A i přes tuto prověrku se zachovali jako prasata. Takže čím tu chcete argumentovat? Jinak o tom, jak BIS prováděla prověrky v minulosti, bylo napsáno článků až dost. Jsem tudíž v těchto směrech značně skeptickým. Papír totiž snese všechno a ruka ruku myje, že?
 
Dobrý den, já se rozhodně nezaštiťuji žádným božským posvěcením, ale tím, že celý můj život je zaznamenán a důkladně prozkoumám bezpečnostními složkami tohoto státu od NBÚ, přes policii až po tajné služby. Ale pro Vás by v případě mé osoby stejně nemělo žádnou relevanci ani potvrzení od samotného Boha, takže to mohu uzavřít starou pravdou, že kdo chce vidět argumenty, vidí je, kdo je vidět nechce, nevidí. S pozdravem, Ivan Langer.
  29.03.2010 Ivo Saro <ivo.saro@email.cz>
 
Dobrý večer,
posílám Vám témata do volební kampaně, která citelně postrádám, osloví nerozhodnuté a jež dle mého soudu mohou vést k dobrému výsledku. Programy stran čtou z 90% jen lidé, jež stranu stejně volit budou. Program pak musíte vyjádřit na billboardu, jednou větou. A považuji za potřebné výrazně se vymezovat vůči levici. Slušností volby nikdy nevyhrajete. Sece budete vítězem morálním, ale to byl Topolánek v posledních volbách také.
TAKŽE:
-ZADLUŽOVÁNÍ ZEMĚ bylo započato zejména v tučných ekonomických letech za vlády ČSSD - snadno doložitelné a slyší na to VŠICHNI včetne levice. Jak chce ČSSD vést zemi v hospodářské krizi, když v tučných letech hospodařila s obrovskými nárůsty státního dluhu? - zvláště vhodné téma pro případnou televizní diskusi Paroubek - Nečas.
BILLBOARDY - na scénu je uváděn muzikál Baron Prášil. Což takhle na dělovou kouli posadit Paroubka s komentářem nebo klidně i bez něj, jen s nápisem Baron Prášil a vedle 3-4 hlavní volební lži ČSSD

Přeji hezký den a pouvažujte

Ivo Saro
Rakovník
 
Dobrý den pane Saro, děkuji za Vaše náměty do kampaně i za podporu ODS, velmi si toho vážím. Mohu Vás ujistit, že upozorňování na hrozbu zadlužování a bankrotu v případě vítězství ČSSD a realizace jejího programu bude a již je jedním z hlavních témat kampaně ODS. Stále jsem ale přesvědčen, že i takováto kampaň se dá dělat slušně, věcně, na základě konkrétních a pravdivých údajů. A takto my budeme kampaň vést. Na rozdíl od sociální demokracie, která směrem k nám používá v kampani pomluvy, nepravdy, hrozí něčím, co jsme nikdy nedělali a dělat ani nechtěli. S pozdravem a přáním hezkého dne, Ivan Langer
  27.03.2010 Robert Langer <RobertL@inMail.cz>
 
Vážený pane MUDr. I.Langere,

dovolím si nejdříve vyslovit k panu Topolánkovi a až pak k Vám.

Nechápu, že jste si mohli ponechat ve svím vedení člověka, který podle vykazuje přelétavý a prospěchářský charakter. Ono totiž nejde jen o převlékání se pro ten homosexuální časopis. To, že lezl homosexuálům do zadnice tím, že před nimi pomlouval církevní hodnostáře (kterým lezl do prozměnu zadnice při jiné akci, více viz zde: www.fragmenty.cz/iz002.html), to je jedna z oněch změn.
On se ale v minulosti přetvařoval vícekrát. Např. když objížděl s V.Tlustým tzv. Road show a spolu s Tlustým proklamovala, jak je ty Tlustého návrhy báječné (včera to Tlustý připomněl na ČT 24). Tlustý připomněl, jak mu Topolánek rok poté řekl, že jeho balíčkům stejně nevěřil. Takže on s ním objíždel celou republiku a říkal spolu s Tlustým něco, čemu nevěřil? Není to falešné a hloupé? Dáli si všichni pamatujeme, jak v roce 2006 využil svou rodinu k bilbordovým kampaním, přičemž paní Pavlu podváděl s paní Talmanovou (jak se pochlubil i v tom rozhovoru pro časopis LUI).
Zmiňuji tady jen výsek. Mohl bych pokračovat s jeho změnou stanoviska na LS (předtím jí označoval jako shit a pokládal další integraci za negativní). Řadu lidí musí zpětně vytanout, zda něměl přeci jenom pravdu svého času čestný předseda ODS, když označil pana Topolánka za prázdného a falešného. Pan Topolánek ovšem dal celému všemu počínání korunu, když před pár dny (potom skandálu) sám sebe a veřejnost chvástavě přesvědčoval o tom, že jako jeden z mála neztratil vnitřní integritu. Vysvětlete mi, proč není ověnčen skandály třeba Petr Nečas? Přemýšlel jste někdy o tom, proč jste si nechali M.Topolánka v čele ODS?

A nyní k Vám, pane Langere. Jak jste zaznamenal, Paroubek se opět začal strefovat do Vás. Bylo to ihned poté, co byl jmenován P.Nečas lídrem pro nadcházející kamapaň. Paroubek nemá munici na Nečase a tak se strefuje do těch, o nichž se psalo v médiích nedobře. Bohužel, policista Karel Tichý poskytl další munici pro odstřelování ODS, resp. odstřelování I.Langera. Čtu si tento článek S.Slonkové http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=664049 na aktualne.centrum.cz a není mi do zpěvu, pane Langere. Cituji slova toho elitního policisty:
"Občanští demokraté mají kromě výroků svého šéfa Mirka Topolánka další problém. Druhý muž ODS a někdejší ministr vnitra Ivan Langer podle svědectví bývalého elitního detektiva v minulosti skutečně pomáhal zločinecké organizaci zavražděného bosse Františka Mrázka.
Expolicista Karel Tichý nadto tvrdí, že Langer musel vědět, komu jde ve skutečnosti na ruku.
Tichý, který léta pracoval na legendárním spisu o Mrázkovi nazvaném Krakatice, to podle zjištění Aktuálně.cz prohlásil na úterním uzavřeném zasedání výboru pro obranu a bezpečnost, které se uskutečnilo po několika měsících odkladů. Podle něj to Langer o Sekyrovi musel všechno vědět. Detektiv řekl, že vychází zejména z výpovědí několika policejních informátorů - například Rudolfa Javornického a Jakuba Konečného - a také z odposlechů," uvedl vysoce důvěryhodný zdroj detailně obeznámený s průběhem slyšení".

Pane I.Langere, proč mám volit ODS, jestliže jsem neustále bombardován výpady, že volím i mafiána I.Langera? Nedávno pan Čásenský, tedy šéfredaktor MFDNES, dokonce prohlásil, že ten nový náhubkový zákon byl instalován na ochranu Ivana Langera (v pořadu Politické Spektrum). Pan Čásenský si notoval s pane Petrem Cibulkou, který měl pro Vás ještě tvrdší výrazy (pozn. P.Cibulku beru trochu s rezervou, ale pan šéfredaktor má nějaké postavení). Já tuším, resp. doufám, že jste se s ním spíše nezpaletl, jenomže když vychází takové články, tak mě to velmi znejišťuje.
 
Dobrý den, nikdo nejsme dokonalý, každý máme své kladné i záporné stránky, stejně tak takové má i Mirek Topolánek. Já jej znám řadu let, velmi si vážím toho, co pro ODS za 8 let ve funkci předsedy udělal, kolik voleb dokázal vyhrát, jak dokázal pro ODS získat historicky nejvyšší podporu voličů. Stejně tak si jej vážím i za to, jak se zachoval nyní. Na Mirkovi je mi sympatické, že dokáže říci svůj názor, i když to může být někdy pro někoho nepříjemné, že je takový přímý. Zároveň je ale pravdou, že někdy jeho vyjádření jdou až na hranu toho, co je přijatelné. Nikdo mu ale nemůže upřít, že umí zaujmout, strhnout lidi k práci, k aktivitě, motivovat je, povzbudit, sdělit jim jasně své názory a představy, vzbudit emoce (pozitivní i negativní), získat bezprostřední sympatie. Většinou mu byly tyto vlastnosti výhodou, nyní paradoxně stály za jeho odchodem z kandidátky.
K nesmyslným obviněním k mé osobě mohu jen dodat, že jsem nejprověřenější politik v této zemi, jako jediný mám dvě prověrky na nejpřísnější stupeň utajení (Přísně tajné), celý můj život je detailně prozkoumaný policií, zpravodajskými službami a NBÚ. K roli pana Tichého v celé kauze musím zmínit, že sám pan Tichý nepopírá, že se opakovaně schází s panem Dimunem (tiskový poradce ČSSD) a konzultuje s ním svá veřejná vystoupení směrem k mé osobě. Už to hodně říká o jeho věrohodnosti a věrohodnosti jeho tvrzení. Jeho tvrzení navíc nelze ničím doložit, neexistují žádné důkazy, které by jeho tvrzení potvrzovaly, on sám odkazuje na dva dnes již mrtvé informátory. Opět velmi věrohodné. Sám policejní prezident k vystoupení pana Tichého uvedl, že nezaznělo nic nového (a tudíž stále nikdo nepředložil žádné důkazy). Celá kauza a vystupování pana Tichého je jen hra řízená sociální demokracií s cílem poškodit mou osobu a ODS. Byl jsem to já, kdo navrhoval zřízení vyšetřovací komise, zveřejnění celého spisu, vyslechnutí i dalších osob, než jen pana Tichého. Byli to sociální demokraté, kdo toto odmítli a trvali na tom, že Sněmovna vyslechne jen jimi školeného pana Tichého. Ptám se, proč? Kdo se tedy ve skutečnosti bojí Krakatice? S pozdravem, Ivan Langer