Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / MV: Ministr vnitra Ivan Langer se zúčastní setkání ministrů vnitra nových členských států EU v Bratislavě

[19.07.2007]

Evroská unie

MV: Ministr vnitra Ivan Langer se zúčastní setkání ministrů vnitra nových členských států EU v Bratislavě

Rozšíření schengenského prostoru

Ministr vnitra Ivan Langer se zítra, 20. července, zúčastní setkání ministrů vnitra nových členských států EU k problematice rozšíření schengenského prostoru a  projektu SISone4all, které se koná v Bratislavě. Jednání se zaměří na dokončení formálního testování SISone4all, stav příprav nových členských států na rozšíření schengenského prostoru a také na spolupráci na vnitřních hranicích po 1. lednu 2008.

 

Ministerské setkání v Bratislavě navazuje na obdobné jednání v květnu ve Varšavě a je druhým z celkem čtyř plánovaných setkání ministrů vnitra nových členských států spojených s projektem SISone4all. Ta se konají vždy po ukončení jedné významné etapy projektu a ministři projednávají aktuální stav prací ve svých státech, aby včas zachytili možné problémy a mohli případně společně nalézt jejich řešení. SISone4all musí být od 1. září 2007 plně funkční, a proto je dodržení harmonogramu projektu a plynulý postup prací ve všech státech implementujících SISone4all bezpodmínečný.

 

Jednání by se měli zároveň zúčastnit i ministři Rakouska, Německa, Itálie, Portugalska, Švýcarska a také zástupce Evropské komise.

 

Vstup do schengenského prostoru je pro Českou republikou prioritou, které je věnována mimořádná pozornost. Je třeba zdůraznit, že přípravy běží podle přesně stanoveného harmonogramu a Česká republika postupně plní všechna kritéria, která vstup do schengenského prostoru podmiňují tak, aby byla na vstup připravena k 31. 12. 2007.


Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 19. července 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor