Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / MV: Informační kampaň ke vstupu ČR do schengenského prostoru

[17.07.2007]

Evroská unie

MV: Informační kampaň ke vstupu ČR do schengenského prostoru

Informační kampaň ke vstupu ČR do schengenského prostoru

Premiér a ministr vnitra společně představili uskutečněné a plánované kroky ke vstupu ČR do schengenského prostoru a informační kampaň

Prezentace z tiskové konference

V budově Úřadu vlády ČR se dnes uskutečnila společná tisková konference předsedy vlády ČR Mirka Topolánka a ministra vnitra ČR Ivana Langera ke vstupu ČR do schengenského prostoru. Premiér a ministr vnitra společně představili uskutečněné a plánované kroky ke vstupu ČR do schengenského prostoru a informační kampaň, která bude vlastnímu vstupu předcházet.

Premiér v úvodu představil logo kampaně (obrázek semaforu se třemi zelenými světly doplněný textem Evropou volnou cestou), které symbolizuje volný pohyb v schengenském prostoru: „Logo, které symbolicky ukazuje, že českým občanům bude na cestách po EU svítit na semaforu pouze zelená. Od příštího roku budou Češi cestovat Evropou volnou cestou“. Symboly kampaně i koncept informační kampaně navrhla společnost TBWA. Následně ministr Langer shrnul přípravy České republiky na vstup do schengenského prostoru a představil v hlavních bodech  informační kampaň.

Na závěr konference ministr Langer zdůraznil význam informování veřejnosti o celé problematice:„Já osobně vidím jako nejdůležitější úkol, který vyplývá i z průzkumu veřejného mínění, informování veřejnosti“. V této souvislosti připomněl také důležitou roli médií. „Klíčovou roli budete mít také vy“, vzkázal novinářům.

Logo kampaně je k dispozici na odboru tisku a public relations Ministerstva vnitra.

Zvukové příspěvky Radia Vnitro


 

Úvodní slovo předsedy vlády Mirka Topolánka - zvukový záznam ze společné tiskové konference předsedy vlády a ministra vnitra (1. část) (17.7.2007)
Ministr vnitra Ivan Langer shrnuje dosavadní kroky na cestě do schengenského prostoru - zvukový záznam ze společné tiskové konference předsedy vlády a ministra vnitra (2. část) (17.7.2007)
Ministr vnitra Ivan Langer představuje další kroky k rozšíření schengenského prostoru - zvukový záznam ze společné tiskové konference předsedy vlády a ministra vnitra (3. část) (17.7.2007)
Ministr vnitra Ivan Langer seznamuje s průběhem informační kampaně a informuje o jejích nákladech - zvukový záznam ze společné tiskové konference předsedy vlády a ministra vnitra (4. část) (17.7.2007)
Ministr vnitra Ivan Langer odpovídá na dotaz k připravenosti Slovenska na vstup do schengenského prostoru - zvukový záznam ze společné tiskové konference předsedy vlády a ministra vnitra (5. část) (17.7.2007)
Ministr vnitra Ivan Langer reaguje na otázku směřující k tématu bezpečnosti - zvukový záznam ze společné tiskové konference předsedy vlády a ministra vnitra (6. část) (17.7.2007)
Ministr vnitra Ivan Langer odpovídá na dotaz ohledně změny režimu silničních kontrol na našem území související se vstupem do schengenského prostoru - zvukový záznam ze společné tiskové konference předsedy vlády a ministra vnitra (7. část) (17.7.2007)
Závěrečné slovo předsedy vlády Mirka Topolánka a ministra vnitra Ivana Langera k novinářům - zvukový záznam ze společné tiskové konference předsedy vlády a ministra vnitra (8. část) (17.7.2007)

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 17. července 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor