Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / MV: Ministr vnitra Ivan Langer se ve dnech 12. - 13. července zúčastní jednání ministrů vnitra zemí Salcburského fóra

[12.07.2007]

Evroská unie

MV: Ministr vnitra Ivan Langer se ve dnech 12. - 13. července zúčastní jednání ministrů vnitra zemí Salcburského fóra

Rozšíření schengenského prostoru, policejní spolupráce v EU, EURO 2008

Ministr vnitra Ivan Langer se dnes a zítra účastní jednání ministrů vnitra zemí Salcburského fóra v rakouském Innsbrucku. Jednání se mimo jiné zaměří na následující témata: rozšíření schengenského prostoru, Evropská informační síť, budoucnost politiky vnitřních věcí EU po roce 2010 nebo Mistrovství ve fotbale Euro 2008. Během druhého dne jednání bude ministrům členských států Salcburského fóra předložena k podpisu Společná deklarace.

Ministerského setkání by se na pozvání Rakouska měli též zúčastnit místopředseda Evropské komise a komisař Franco Frattini, portugalský předseda Rady JHA Rui Carlos Pereira a spolkový ministr vnitra Spolkové republiky Německo Wolfgang Schäuble.

Česká republika dlouhodobě prosazuje, aby v souvislosti se vstupem do schengenského prostoru došlo ke zrušení kontrol v jeden den na všech typech vnitřních hranic, včetně vzdušných, a to do konce roku 2007. Takový krok by zabránil nepřehledné situaci na mezinárodních letištích. Zároveň to bude jasný signál pro obyvatelstvo, že mohou plně využívat práva na volný pohyb osob. Je nutné zdůraznit, že Česká republika garantuje svým občanům i občanům sousedních států nezměněnou bezpečnostní situaci i po vstupu do schengenského prostoru.


Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 12. července 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor