Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / MV: Ministr vnitra Ivan Langer jednal s ministrem vnitra Bavorska Günterem Becksteinem

[11.07.2007]

Evroská unie

MV: Ministr vnitra Ivan Langer jednal s ministrem vnitra Bavorska Günterem Becksteinem

Vstup ČR do schengenského prostoru, policejní spolupráce

V pondělí 9. července jednal ministr vnitra Ivan Langer s Günterem Becksteinem. Tématem jednání byla aktuální témata spojená s rozšiřováním schengenského prostoru. Ivan Langer informoval bavorského ministra vnitra o průběhu příprav České republiky na vstup do schengenského prostoru. Zdůraznil, že jde o prioritu, které je věnována mimořádná pozornost. Přípravy běží dle přesně stanoveného plánu a Česká republika plní postupně všechna kritéria, která vstup do schengenského prostoru podmiňují, tak, aby byla připravena na 31.12.2007.

Během jednání byla věnována velká pozornost bezpečnostním otázkám. Oba ministři se jednoznačně shodli na tom, že po rozšíření schengenského prostoru musí být garantována bezpečnost občanů na obou stranách stávající hranice. Česká republika a Bavorsko budou proto intenzivně spolupracovat na úrovni policie. Ivan Langer zároveň ujistil bavorského ministra vnitra o tom, že z hlediska bezpečnosti se pro občany po rozšíření schengenského prostoru nic nezmění a že Česká republika bude na rozšíření personálně, technicky i organizačně velmi dobře připravena. „Ujistil jsem ministra vnitra Bavorska,  že naše země je na vstup do schengenského prostoru připravena. Máme společný zájem na tom, abychom garantovali našim občanům, že se zrušením hraničních kontrol bezpečnostní situace nezhorší. Zároveň jsme během jednání zjistili, že v případě České republiky a Bavorska existuje v mnohých oblastech podobný přístup,“ řekl Ivan Langer.

Ivan Langer zároveň nabídl organizaci semináře pro poslance bavorského zemského sněmu a pozval ministra Becksteina do Prahy na začátek září.

Na české straně dojde k transformaci služby cizinecké pohraniční policie. Okolo 400 jejích příslušníků přejde do řad pořádkové, železniční a dopravní police.  Policisté z regionu tedy neodejdou, naopak posílí výše zmíněné složky a tím ještě zefektivní boj proti trestné činnosti. Oba ministři se shodli na tom, že policie budou intenzivněji spolupracovat například v boji proti pohraniční prostituci nebo prodeji padělaného zboží.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 11. července 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor