Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / ČRo-Olomouc: Nové sdružení Muzeum olomouckém pevnosti

[06.08.2007]

Olomouc

ČRo-Olomouc: Nové sdružení Muzeum olomouckém pevnosti

Olomouc

Radim ŠVÁB, moderátor
--------------------
V hanácké metropoli vzniklo nové občanské sdružení Muzeum olomoucké pevnosti, jehož cílem je opravit a oživit prostory korunní pevnůstky v Bezručových sadech. Organizace hodlá vytvořit nové centrum turistického ruchu, zábavy a oddechu. Historický areál, který patřil do systému opevnění města, je zdevastovaný a slouží soukromé společnosti jako sklep. Sdružení požádalo magistrát o bezúplatný převod pevnůstky, aby na její obnovu mohlo získat dotace. Očista areálu od náletových rostlin a jeho otevření veřejnosti by se mohly uskutečnit už v příštím roce. Členem sdružení je i ministr vnitra Ivan Langer. Českému rozhlasu Olomouc řekl, proč tento projekt podporuje.

Ivan LANGER, ministr vnitra /ODS/
--------------------
Je to obrovská příležitost, jak na jedno místo zkoncentrovat, popsat, zdokumentovat jedno z nejvýznamnějších období olomoucké historie. Je to období, ve kterém Marie Terezie Olomouci hodně vzala a my máme teď příležitost dosáhnout toho, aby nám to vrátila tím, že připomeneme tu část historie tím, že připomeneme výjimečnost Olomouce, tím, že přilákáme sem spoustu lidí nejenom z České republiky, ale i ze zahraničí. A koneckonců ukážeme dosud mrtvou část našeho krásného města Olomoučanům.

Radim ŠVÁB, moderátor
--------------------
Areál chce ale získat i firma, která ho má v pronájmu. Po opravě by sloužil sportu a rekreaci. Městská rada se bude problémem zabývat ještě tento měsíc.

Český rozhlas - Olomouc, 6. srpna 2007