Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČTK: Vláda vyčlenila pět milionů korun na humanitární program

[11.07.2007]

Zdravotnictví

ČTK: Vláda vyčlenila pět milionů korun na humanitární program

Humanitární pomoc lidem z válkou postižených oblastí

Vláda dnes vyčlenila pět milionů korun na pokračování humanitárního programu Medevac, v jehož rámci se v českých nemocnicích léčí pacienti z válkou postižených oblastí. Novináře o tom informoval ministr vnitra Ivan Langer (ODS). Medevac je určen především lidem, kterým není možné zajistit léčbu v místních podmínkách a jejichž stav je natolik vážný, že jsou ohroženi na životě.

Slouží v prvé řadě těm pacientům, pro které je potřebná lékařská péče v jejich zemi nedostupná. Pacienti jsou vybíráni v úzké spolupráci s armádou a Fakultní nemocnicí Motol. Přepravu pacientů, převážně dětí, do ČR a jejich následné ošetření zajišťovalo ministerstvo vnitra spolu s ministerstvy obrany a zdravotnictví.

Podle Langra se programu účastní především pacienti, kteří potřebují kvalitní lékařskou péči. "Zejména v těch případech, kdy se jedná o velmi složité operace, respektive velmi složité lékařské zákroky," řekl novinářům.

Od roku 1993 se v rámci programu Medevac léčilo 101 lidí z oblastí postižených válkou nebo přírodními katastrofami, jako je Bosna a Hercegovina, Kosovo, Čečensko, Irák a Pákistán.

Zpravodajství ČTK, 11. července 2007