Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / MV: Soutěž Ministerstva vnitra Svět očima dětí má své vítěze

[21.06.2007]

Bezpečnost

MV: Soutěž Ministerstva vnitra Svět očima dětí má své vítěze

Vyhlášení výsledků preventivního projektu

Dnes za přítomnosti ministra vnitra Ivana Langera došlo ke slavnostnímu vyhlášení výsledků preventivního projektu Svět očima dětí. Slavnostní akce se uskutečnila v Národním domě na Vinohradech a zúčastnilo na 400 dětí z celé republiky. Padesát dětských vítězů dostalo ocenění od ministra vnitra za umělecké a technické zpracování soutěžních témat Cestování bez hranic a Korupci říkám ne.

Slavnostním odpolednem všechny účastníky provázela známá moderátorská dvojice Markéta Mayerová a Slávek Boura. Na akci vystoupila hudební skupina Maxim Turbulenc           a dětem zahrála skupina černého divadla představení Cestování vodním světem.

Ministerstvo vnitra pořádá tuto celostátní soutěž již čtvrtým rokem. V rámci letošního kola soutěže se děti z mateřských a základních škol, dětských domovů a speciálních škol seznamovaly se zmíněnými tématy. Děti měly možnost zpracovat díla podle svých schopností a možností v pěti různých kategoriích: výtvarné, literární, hudební, dramatické a výpočetní technice. Čtvrtého ročníku soutěže Svět očima dětí se zúčastnilo přes 1 500 dětí.

Cílem preventivního projektu Svět očima dětí je seznámit děti s aktuálními událostmi, problémy i nebezpečími, které se v dnešním světě objevují. Děti pak mají díky aktivnímu přístupu ke zpracování témat, která je zajímají, příležitost o těchto fenoménech přemýšlet, diskutovat a vytvořit si svůj vlastní názor. O tom, že je soutěž mezi školami mimořádně populární, svědčí i letošní rekordní účast.

Zvukový příspěvek Radia Vnitro

Ministr vnitra Ivan Langer ocenil vítěze soutěže Svět očima dětí
 - čtvrté kolo preventivního projektu z pohledu ministra vnitra Ivana Langera (21.6.2007)
 
Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 21. června 2007
 
Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout na www.mvcr.cz 

 

Každý z nás má právo na svůj názor