Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / MV: Ministr vnitra Ivan Langer potvrdil v Berlíně připravenost České republiky na rozšíření schengenského prostoru

[20.06.2007]

Evroská unie

MV: Ministr vnitra Ivan Langer potvrdil v Berlíně připravenost České republiky na rozšíření schengenského prostoru

Vstup ČR do schengenského prostoru

Včera, v úterý 19. června, v Berlíně jednal ministr vnitra Ivan Langer se svým německým protějškem Wolfgangem Schäublem. Oba ministři navázali na předchozí pracovní jednání na politické i pracovní úrovni a vzájemně potvrdili připravenost obou zemí na rozšíření schengenského prostoru. Podle plánu by tak na konci tohoto roku měly skončit vzájemné hraniční kontroly. Jak Wolfgang Schäuble uvedl, „přípravy postupují zcela bez problémů“ a dodal, že „nemá pochybnosti o tom, že se vše do konce roku zvládne“.

Česká republika, respektive Ministerstvo vnitra, důsledně a bez problémů plní všechna kritéria a podmínky harmonogramu příprav k rozšíření schengenského prostoru. Díky tvrdé a intenzivní práci je Česká republika připravena na rozšíření po technické, finanční i personální stránce. „Díky tomu tak bude moci na konci tohoto roku  padnout poslední víceméně viditelná hranice mezi starými a novými členskými státy Evropské unie“, řekl Ivan Langer ve městě, které bylo kdysi rozdělené železnou oponou.

Dále Ivan Langer zdůraznil, že svoboda nemůže existovat bez odpovědnosti a právo bez povinnosti. „Plně si proto uvědomujeme, že musíme zcela garantovat bezpečnost občanů nejen České republiky, ale také bezpečnost občanů ostatních států schengenského prostoru“. 

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 20. června 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor