Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / MV: Setkání ministra vnitra Ivana Langera se spolkovým ministrem vnitra Spolkové republiky Německo Wolfgangem Schäublem

[18.06.2007]

Evroská unie

MV: Setkání ministra vnitra Ivana Langera se spolkovým ministrem vnitra Spolkové republiky Německo Wolfgangem Schäublem

Schengenská spolupráce, Prümská úmluva a další

Ministr vnitra Ivan Langer se zítra, 19. června, setká v Berlíně se spolkovým ministrem vnitra SRN Wolfgangem Schäublem.

Setkání obou ministrů navazuje na předchozí pracovní jednání s německou stranou na politické i pracovní úrovni a mělo by potvrdit další kroky v přípravě obou zemí na rozšíření schengenského prostoru. Ministři se budou při jednání zabývat také otázkou policejní spolupráce ve střední Evropě právě v kontextu rozšiřování schengenského prostoru nebo Prümskou úmluvou.

Vedle tohoto setkání bude ministr vnitra Ivan Langer také jednat o „přípravě policií jednotlivých spolkových zemí na rozšíření schengenského prostoru“ s Ehrhartem Körtingem, stávajícím předsedou Stálé konference zemských ministrů a senátorů vnitra, senátorem vnitra spolkové země Berlín nebo s Marianne Birthler, pověřenkyní Spolkové vlády pro dokumenty Státní bezpečnosti („Stasi“) bývalé NDR.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 18. června 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor