Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / MV: Senát schválil novelu zákona související se vstupem ČR do schengenského prostoru

[07.06.2007]

Evroská unie

MV: Senát schválil novelu zákona související se vstupem ČR do schengenského prostoru

Vstup ČR do schengenského prostoru

Vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti se vstupem ČR do schengenského prostoru, předložil dnes Senátu ministr vnitra Ivan Langer. Senát následně tento návrh zákona na svém jednání schválil.

Ministerstvo vnitra velmi kladně oceňuje, že tento návrh prochází legislativním procesem hladce, neboť včasný vstup do schengenského systému má celospolečenský pozitivní dopad. Zapojení České republiky do schengenského prostoru bez kontrol na vnitřních hranicích  představuje jednu z priorit vlády i Ministerstva vnitra. Nezbytnou podmínkou pro vstup státu do schengenského prostoru je připojení k Schengenskému informačnímu systému. Senátem schválený návrh zákona završuje legislativní proces vytvořením právních podmínek právě pro fungování Schengenského informačního systému, ve variantě SISone 4all. Tento informační systém představuje společný nástroj pro boj proti kriminalitě a nelegální migraci. Novela je průřezová, neboť návrh zákona obsahuje změny celkem 14 právních předpisů.
 
Česká republika se velmi intenzivně připravuje na vstup do schengenského prostoru k 31. prosinci tohoto roku. Rozšíření schengenského prostoru k uvedenému datu bylo potvrzeno na zasedání Rady EU dne  5. prosince 2006.


Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 7. června 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor