Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / MV: Ministr vnitra uvedl do funkce nového ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace

[07.06.2007]

Bezpečnostní sbory

MV: Ministr vnitra uvedl do funkce nového ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace

Nový ředitel ÚZSI

Ministr vnitra Ivan Langer na dnešní tiskové konferenci představil nového ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI), kterým se stal 1. června 2007  Ing. Ivo Schwarz. Ivo Schwarz byl do funkce ředitele ÚZSI jmenován z pozice náměstka pro logistiku a bezpečnostního ředitele, kterou zastával od roku 2005. Ministr vnitra k osobě nového ředitele sdělil: „Vybral jsem člověka, který splňuje důležitá kritéria pro vykonávání této funkce, kterými jsou odbornost, zkušenost, připravenost a otevřenost“.

Kromě samotného představení nového ředitele ÚZSI veřejnosti, byl věnován prostor projektu Otevřená minulost, který má za cíl vybudovat moderní archiv otevřený veřejnosti a soustředění archiválií a dokumentů z období totality pod jednu střechu budoucího Ústavu pro studium totalitních režimů. V současné době probíhá předávání archiválií I. Správy SNB spravované bezpečnostním archivem ÚZSI do správy archivu bezpečnostních složek MV, který by se po skončení příslušného legislativního procesu měl transformovat na zmíněný Ústav pro studium totalitních režimů. Předávání archiválií bylo zahájeno 3. května a bude ukončeno do 1. října letošního roku. Do tohoto data bude také ÚZSI provozovat projekt „I-badatelna“, který bude také následně převeden na Ministerstvo vnitra k archivnímu využití v rámci již zmíněného projektu Otevřená minulost. Větší komfort a pohodlí pro občany a badatele nepřinese pouze to, že archiválie budou prakticky soustředěné na jedno místo, ale především jejich digitalizace, která urychlí a zjednoduší jejich dostupnost.

K projektu Otevřená minulost ministr vnitra dodal: „Je to dobrý krok, správné rozhodnutí, neboť pro vyrovnání se z naší minulostí je nutné minulost nejprve poznat, poté pochopit a nakonec se s ní vyrovnat“.

Rádio vnitro - zvukový záznam


Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 7. června 2007  

 

Každý z nás má právo na svůj názor