Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / MV: Setkání ministra vnitra Ivana Langera s ministrem spravedlnosti Lucemburska

[06.06.2007]

Evroská unie

MV: Setkání ministra vnitra Ivana Langera s ministrem spravedlnosti Lucemburska

Vstup ČR do schengenského prostoru, bezpečnostní politika v EU

Ministr vnitra Ivan Langer se dnes, ve středu 6. června, setkal s ministrem spravedlnosti Lucemburska Lucem Friedenem.

Oba ministři hovořili zejména na téma rozšíření oblasti schengenského prostoru a budoucnost evropské politiky vnitřních věcí.
Ministr spravedlnosti Luc Frieden také informoval o lucemburské migrační a imigrační politice a reformě výkonu policejní práce. V této souvislosti představil uspořádání regionů v Lucembursku, kdy na 13 administrativních regionů připadá 6 „policejních“ regionů.

V oblasti příprav na rozšíření oblasti schengenského prostoru ministři ocenili, že členské státy EU dokáží v oblasti technického zajištění výměny informací lépe spolupracovat přímo mezi sebou. Právě na praktické otázky vzájemné komunikace, koordinaci stále většího množství informací, které si mezi sebou státy předávají a efektivní výměnu údajů, která výrazně pomůže např. českým policistům při řešení přeshraničních případů, se do budoucna hodlá zaměřit Česká republika.

V neposlední řadě seznámil ministr vnitra Ivan Langer Luca Friedena s plněním časového harmonogramu připojení České republiky do Schengenského informačního systému (SIS) prostřednictvím portugalského projektu SISone4all. Všechna opatření jsou přes své vysoké nároky v pořádku plněna tak, aby SISone4all byl k 1. září 2007 plně funkční a mohlo následně proběhnout schengenské hodnocení SIS za plného provozu SIS s ostrými daty.

Fotogalerii ze setkání nelznete na www.mvcr.cz.

Ministerstvo vnitra, 6. června 2007

 

Každý z nás má právo na svůj názor