Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / Litoměřický deník: Hasičské slavnosti - otázka pro ministra vnitra Ivana Langera

[18.06.2007]

Hasiči

Litoměřický deník: Hasičské slavnosti - otázka pro ministra vnitra Ivana Langera

Práce profesionálních i dobrovolných hasičů

Přijel jste na čtvrté Hasičské slavnosti do Litoměřic. Co pro vás znamenají hasiči, počítá se s nějakými investicemi do této oblasti?

Hasiči pro mne reprezentují tři základní hodnoty, kterých si já velmi vážím - je to tradice, hrdost a pomoc. Strom k tomu, aby rostl, potřebuje pevné kořeny. A hasiči - díky tomu, co představují v podobě tradice, jsou těmi kořeny naší společnosti.

Chci jim tady v Litoměřicích poděkovat za to, že jsou nositeli těchto tří hodnot a popřát, aby byli stále pevnými kořeny našeho života, silným srdcem našich těl v podobě oné hrdosti a aby byli nadále i těma rukama, které přinášejí lidem, kteří se ocitnou v nouzi, pomoc.

K postavení dobrovolných hasičů v naší společnosti: myslím, že požívají obrovského respektu a úcty, která je založena na tom, že všichni víme, že pomáhají druhým, a to zejména ve svém vlastním volnu. Já bych si velmi přál, abychom toto postavení, tuto roli umocnili také tím, že budou dobře technicky vybaveni. To je naše ambice, kterou chceme naplnit.

Pokud jde o prostředky pro hasičstvo, nastartovali jsme projekt obnovy materiálně technického vybavení profesionálů i dobrovolných hasičů, každoročně tam půjde 200, respektive 150 milionů, čili celkem 350 milionů korun. Ten dluh je z minulosti obrovský, nicméně v okamžiku, když vytvoříme takovýto dlouhodobý projekt, věřím, že se nám podaří situaci změnit.

Jsem na Hasičských slavnostech v Litoměřicích poprvé a mohu říci, že je to úžasný svátek. To spojení historického města s oslavou tradic hasičstva je obdivuhodné a jako olomoucký patriot Litoměřicím velmi závidím.

Litoměřický deník, 18. června 2007