Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / MV: Ministr vnitra Ivan Langer navštívil 24. května Hradec Králové a Trutnov

[24.05.2007]

Obecné

MV: Ministr vnitra Ivan Langer navštívil 24. května Hradec Králové a Trutnov

Návštěva ministra vnitra v regionech

Ministr vnitra Ivan Langer dnes 24. května  v rámci svých plánovaných cest do regionů navštívil Hradec Králové a Trutnov. V rámci plánovaných aktivit se věnoval svým dvěma prioritním tématům - Moderní a efektivní veřejná správa a Reforma Policie ČR.

Dopoledne se zúčastnil X. Sněmu Svazu měst a obcí České republiky, kde představil prezentaci na téma Moderní a efektivní veřejná správa (viz příloha ). 

Poté se spolu s předsedou vlády ČR Mirkem Topolánkem přemístili na správu Východočeského kraje Policie ČR v Hradci Králové, kde se setkali s jedenácti okresními řediteli. Policisté v rámci této schůzky seznámili premiéra a ministra vnitra s počty již zrekonstruovaných služeben v rámci projektu P1000 ve Východočeském kraji. Následovala debata o aktuálních problémech policie a otázkách vztahujících se zejména k reformě Policie ČR. V souvislosti s tím ministr vnitra zdůraznil důležitost diskuse k tomuto tématu. Následně si delegace na obvodním oddělení v Hradci Králové prohlédla služebnu, která byla nově zrekonstruována v rámci projektu P1000.

V odpoledních hodinách se ministr vnitra přesunul do Trutnova, kde si prohlédl služebnu obvodního oddělení Policie ČR Trutnov, kterou v rámci projektu P1000 rekonstrukce teprve čeká. Policisté ministra informovali o tom, jak se projekt P1000 aplikuje v okrese Trutnov. Ministr vnitra Ivan Langer v souvislosti s tímto dlouhodobým projektem zdůraznil: „Projekt P1000 znamená nejen změnu služeben, ale i změnu tváře celé Policie ČR.“

Na závěr své cesty se ministr vnitra Ivan Langer zúčastnil besedy s občany v Trutnově.

Projekt P1000 – modernizace policejních služeben
• Policejní služebny musí být místem důvěry a bezpečí.
• Cílem projektu P1000 je zlepšení stavu policejních služeben, změna pracovního prostředí pro policisty a oběti kriminality, ale také pro občany, aby se nemuseli bát na služebnu přijít.
• Projekt P1000 byl odstartován v září 2006 a v první etapě se podařilo vyčlenit z rozpočtu 600 milionů korun, za které bylo modernizováno 300 služeben po celé republice.
• Projekt bude dále pokračovat až do roku 2008. Pro druhou a třetí etapu je plánováno více než 2,5 miliardy korun. Jejich zabezpečení bude zajištěno z prostředků získaných prodejem neupotřebitelného majetku a z prostředků EU.
• Všechny policejní služebny v celé České republice by měly mít přibližně stejné zázemí, vybavení i možnosti, včetně připojení na internet.

Fotografie s akcí naleznete na www.mvcr.cz.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, 24. května 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor