Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ivan Langer: Nenechám se útoky ČSSD zastrašit!

[01.05.2007]

Politika obecně

Ivan Langer: Nenechám se útoky ČSSD zastrašit!

Odposlechy, tzv. Kubiceho zpráva

Výzvu sociální demokracie k odstoupení považuji za absurdní a nesmyslnou. Je to jen další součást pokračující lživé kampaně několika sociálních demokratů v čele s jejich předsedou, kteří se nesmířili s tím, že sociální demokracie prohrála volby do Poslanecké sněmovny.

Každý rozumně myslící člověk dobře ví, že události, které se týkaly tzv. Kubiceho zprávy, se odehrávaly v době, kdy ve vládě byla sociální demokracie, stejně jako to, že v době jejího vzniku byl ministrem vnitra právě sociální demokrat. Jako opoziční poslanec jsem neměl žádnou možnost postup policie ovlivnit, zasáhnout do něj, či ho dokonce řídit. Jako opoziční poslanec jsem nebyl v žádném (ani telefonickém) kontaktu s policisty, kteří se na tvorbě této zprávy podíleli. Jako opoziční poslanec jsem nikomu nepovolanému tuto zprávu nepředal ani neumožnil její zveřejnění tak, jak byla v médiích publikována.

Jako ministr vnitra jsem do vyšetřování nijak nevstupoval a nezasahoval do něj. Obviňuje-li mne někdo (bez jakýchkoli důkazů) z toho, vychází zjevně z pravidla – „podle sebe soudím tebe“! Zdůrazňuji to proto, že nejsem sociální demokrat a nechovám se jako sociální demokrat.

Opakované útoky sociálních demokratů jsou jejich křečovitou snahou odpoutat pozornost od obludnosti mašinerie, která byla spuštěna v souvislosti s vyšetřováním úniku tzv. Kubiceho zprávy, a to na základě trestního oznámení Jiřího Paroubka. Výsledkem toho byl bezprecedentní zásah do práv a svobod desítek bezúhonných lidí, včetně dětí. A to v podobě odposlechu jejich telefonů. Dodnes se jim za toto hrubé pošlapání jejich základních občanských práv nikdo z členů minulé vlády neomluvil.

V této věci jsem poškozeným já, stejně jako řada dalších osob. Má-li někdo právo žádat omluvu, zjednání nápravy a vyvození konkrétní odpovědnosti za pošlapání mých základních práv a svobod, jsem to já a právě oni! A na tom nic nezmění sebevětší hulvátství, urážky, lži a pomluvy šířené některými funkcionáři ČSSD.

Opakovaně jsem řekl, že se nenechám Jiřím Paroubkem a jeho nohsledy zastrašit a budu trvat na tom, aby po skončení šetření policie byly všechny okolnosti postupu pracovníků Inspekce ministra vnitra, státního zastupitelství a soudu zveřejněny.

Opakovaně jsem řekl, že dračí vejce odposlechů, které nám zanechaly vlády sociální demokracie v podobě pohrdání nedotknutelností soukromí občanů a nekontrolovaném růstu počtu odposlechů, bude zničeno. Soukromí občanů bude lépe chráněno než tomu bylo za vlád ČSSD! A v tomto smyslu také jako ministr vnitra České republiky realizuji konkrétní organizační a legislativní kroky.

Ivan Langer, ministr vnitra, Ministerstvo vnitra, 25. dubna 2007

 

Každý z nás má právo na svůj názor