Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / MV: Na včerejším jednání se ministr vnitra Ivan Langer s odboráři na všem podstatném dohodli

[01.05.2007]

Bezpečnostní sbory

MV: Na včerejším jednání se ministr vnitra Ivan Langer s odboráři na všem podstatném dohodli

Jednání s odbory o situaci v bezpečnostních sborech

Na včerejším jednání se zástupci odborových svazů v působnosti Ministerstva vnitra se dlouho debatovalo o změnách, které přinesl nový Zákon o služebním poměru. Služební zákon, který funguje od začátku letošního roku, změnil pravidla služby policistům, hasičům, dozorcům ve věznicích i celníkům. Pracovníci bezpečnostních složek tvrdili, že kvůli němu přišli o peníze. Odboráři a ministr vnitra se na všem podstatném shodli, včetně výsledku analýzy dopadů zákona na příjmy pracovníků bezpečnostních sborů, kteří jsou ve služebním poměru. Vyplynulo z něj, že propad v příjmech nebyl dramatický. Meziroční pokles platu zaznamenalo méně než 10 procent příslušníků bezpečnostních složek v působnosti ministerstva. Srovnání průměrného skutečného platu za letošní a loňské první čtvrtletí vykazuje podle citované analýzy naopak rostoucí tendenci. Hasiči si meziročně polepšili o 2166 Kč, policisté o 2225 Kč. 

 

Jedním z nepřesně uváděných bodů jednání byla diskuse na téma případné novely služebního zákona. Ministr vnitra i zástupci odborových svazů se shodli na tom, že nemají zájem zákon v letošním roce novelizovat. Dohodli se na ustavení společné pracovní skupiny, která bude průběžně stávající zákon analyzovat.

 

Dále předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR Milan Štěpánek uvedl, že se bude aktivně podílet na reformě Policie ČR. Předseda Unie bezpečnostních složek Miloš Plechatý řekl, že další protestní akce už neplánují.

 

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 1. května 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor