Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / MV: Jednání ministra vnitra Ivana Langera s předsedy odborových svazů

[29.04.2007]

Bezpečnostní sbory

MV: Jednání ministra vnitra Ivana Langera s předsedy odborových svazů

Jednání s odbory o situaci v bezpečnostních sborech

 

Další plánované jednání ministra vnitra Ivana Langera s předsedy odborových svazů se koná v pondělí 30. dubna 2007

30. dubna od 18 hodin proběhne další z řady jednání mezi ministrem vnitra Ivanem Langerem, vedením Policie ČR a HZS s předsedou Nezávislé odborového svazu Policie ČR Milanem Štěpánkem, předsedou Odborového svazu hasičů Vladimírem Mühlfeitem, předsedkyní Odborového svazu státních orgánů a organizací Alenou Vondrovou a předsedou Unie bezpečnostních složek Milošem Plechatým.

Tématem plánovaného setkání je služební zákon a situace v bezpečnostních sborech, připravovaná reforma Policie ČR a informace o projektech MV na zlepšení materiálně-technického vybavení PČR a HZS (Projekt 1000 a Program obnovy a rozvoje materiálně-technického vybavení HZS a SDH).

Jde o další z řady jednání tohoto druhu mezi ministrem vnitra a zástupci odborů. Již v lednu se zástupci odborů na společné schůzce s ministrem vnitra dohodli na tom, že během úvodních měsíců roku 2007 budou pečlivě analyzovat všechny dopady služebního zákona na policii, hasičský sbor i další příslušníky bezpečnostních sborů a po prvním čtvrtletí se nad výsledky analýz společně sejdou k další diskusi.

„Po necelých 4 měsících, kdy nový služební zákon platí, máme příležitost vytvořit si ucelenější pohled na praktické fungování bezpečnostních sborů s novým služebním zákonem, a to na základě analýz získaných za období prvního čtvrtletí letošního roku. Taková byla dohoda s odborovými svazy. Na začátku ledna jsme se shodli na tom, že  je nutné diskutovat na základě konkrétních údajů a analýz, nikoli v emotivní rovině a s nedostatkem informací. Dílčí velmi věcné diskuse jsme společně vedli během mnoha našich setkání v minulých měsících,“ uvedl ministr vnitra Ivan Langer. „Cíl máme společný – stabilní prostředí a dobré podmínky pro práci bezpečnostních sborů v ČR“, dodal ministr vnitra.

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskový brífink ministra vnitra Ivana Langera, který bude následovat po setkání ministra vnitra s představiteli odborových organizací. Brífink se bude konat v pondělí 30. dubna po skončení jednání v budově Ministerstva vnitra na Letné (Nad Štolou 3, Praha 7).

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 29. dubna 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor