Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / MV: Ministerstvo vnitra naplňuje předsevzetí vlády o snižování míst ve státní správě

[26.04.2007]

Státní správa

MV: Ministerstvo vnitra naplňuje předsevzetí vlády o snižování míst ve státní správě

Snižování míst ve státní správě

Ministerstvo vnitra sníží k 31. 12. 2007 počet zaměstnanců o 13,7 %. Toto snížení se netýká Hasičského záchranného sboru ani Policie ČR a vychází z výsledků procesního a organizačního auditu, který zadal ministr vnitra Ivan Langer koncem loňského roku.  Tento krok je jedním z dalších opatření usilujících o zefektivnění práce ministerstva, jeho debyrokratizaci a proměnu na úřad přátelský vůči občanům.

„Cílem těchto opatření je postupné vytvoření efektivní a pro občana přívětivé veřejné správy. Ministerstvo vnitra sníží počet zaměstnanců už letos o více než 12 %. Tím si vytvoří větší prostor pro zvýšenou motivaci kvalitních pracovníků,“ uvedl ministr Ivan Langer.

Ministerstvo vnitra zcela splní usnesení vlády k návrhu na snižování počtu funkčních míst ve státní správě do roku 2010 ročně o 3 %. Ústřední orgán Ministerstva vnitra tak k 31.12.2007 sníží počet pracovníků o 326, tedy ze stávajících 2377 na 2051 zaměstnanců.

Další systemizovaná pracovní místa budou redukována v souvislosti s plánovaným spojením s Ministerstvem informatiky, a to s ohledem na zajištění všech potřebných činností, které bude muset Ministerstvo vnitra zabezpečit v oblasti informačních technologií. Podobným způsobem jako na ministerstvu bude řešena situace i v jednotlivých organizačních složkách státu a státních příspěvkových organizacích resortu.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 26. dubna 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor