Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / MV: Radovan Krejčíř byl zadržen v Jihoafrické republice a Česká republika jedná o jeho vydání

[23.04.2007]

Bezpečnost

MV: Radovan Krejčíř byl zadržen v Jihoafrické republice a Česká republika jedná o jeho vydání

Zadržení uprchlého Radovana Krejčíře

V souvislosti s těmito informacemi si Vás dovolujeme pozvat na dnešní tiskový brífink za účasti ministra vnitra Ivana Langera, který proběhne v 16:15  v budově Ministerstva vnitra na Letné (Nad Štolou 3, Praha 7). Brífinku se rovněž zúčastní tiskový mluvčí Úřadu pro zahraniční styky a  informace Bohumil Šrajer.

Česká republika vstoupila v jednání s úřady Jihoafrické republiky ve věci českého občana Radovana Krejčíře, který byl o uplynulém víkendu zadržen po příletu na mezinárodní letiště v Johannesburgu. Krejčíř je v České republice stíhán v nepřítomnosti pro podezření z páchání závažné trestné činnosti. Od podzimu roku 2005 pobýval na Seychelských ostrovech.
 
Zadržení jmenovaného, na kterého byl vydán mezinárodní zatykač, je výsledkem příkladné mezinárodní spolupráce bezpečnostních složek. Česká republika se na této spolupráci podílela standardními mechanismy na úrovni jednotlivých složek bezpečnostního aparátu podle jejich věcné a teritoriální příslušnosti.
 
Orgány Jihoafrické republiky zadržely Radovana Krejčíře s plným vědomím české strany a mohly se přitom opřít o její nezbytnou informační součinnost. Po celou dobu pobytu Radovana Krejčíře v zahraničí měly orgány České republiky k dispozici informace, které by ve vhodný okamžik otevřely cestu k eventuálnímu zadržení jmenovaného a uplatnění mezinárodního zatykače.
 
"Případ jednoznačně potvrzuje, že naše bezpečnostní složky mají výsledky. Velmi oceňuji práci složek resortu Ministerstva vnitra. Bez jejich aktivity by k zadržení Radovana Krejčíře nemohlo dojít. Dlouhodobý aktivní přístup k řešení problémů se vyplácí. Je to velký úspěch a dobrá zpráva pro všechny občany. Zadržení Radovana Krejčíře je vzkaz lidem, kteří porušují zákon. Do budoucna rozhodně nemohou mít pocit, že na ně spravedlnost nedosáhne," říká ministr vnitra Ivan Langer.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 23. dubna 2007 

 

Každý z nás má právo na svůj názor