Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Projekt Czech Point dorazil do Olomouce

[30.04.2007]

eGovernment

Projekt Czech Point dorazil do Olomouce

eGon - přiblížení veřejné správy lidem

Za osobní účasti ministra vnitra Ivana Langera v pondělí 30. dubna zahájilo svou činnost pracoviště Czech Point v Olomouci, a sice v magistrátní budově v Hynaisově ulici.

Statutární město Olomouc se tak připojilo k dalším 37 radnicím v republice, které nově zřizovanou službu budou poskytovat v rámci pilotního provozu. Cílem projektu Czech Point je poskytovat občanům ověřené výpisy z centrálních státních evidencí a rejstříků na jednom místě, aniž by občan musel navštívit několik různých úřadů státní správy. V současné době je možné získat na těchto pracovištích ověřené výpisy ze tří centrálních registrů: z katastru nemovitostí, z obchodního rejstříku a ze živnostenského rejstříku; v budoucnu to budou také ověřené výpisy z rejstříku trestů.

"Pilotní provoz projektu Czech Point spustilo otevření prvního pracoviště 28. března 2007 na radnici Prahy 13. Po vyhodnocení zkušebního období zřídíme pracoviště Czech Point ve více než dvou stovkách obecních úřadů po celé republice a následovat bude konečné rozšíření na řádově tisíce přístupových míst - obecní úřady, pošty a další. Zřizování těchto pracovišť je součástí celého balíku změn, které zavádíme do praxe v rámci tzv. eGovermentu. Jako Olomoučan jsem pochopitelně velmi rád, že se do projektu zapojilo také město Olomouc," řekl ministr vnitra Ivan Langer.

Ověřené výpisy z centrálních registrů poskytují pracoviště Czech Point po uvedení identifikačního čísla organizace v případě obchodního a živnostenského rejstříku a podle katastrálního území a čísla listu vlastnictví v případě katastru nemovitostí.

"Způsob komunikace mezi veřejnou správou a občany chceme neustále zkvalitňovat a toto je jeden ze způsobů, který k tomu může přispět," uvedl při slavnostním zprovoznění olomouckého pracoviště primátor Martin Novotný.

V Olomouci mohou občané využít Czech Pointu v přízemí budovy Magistrátu města Olomouce v Hynaisově ulici, a to v pondělí a ve středu od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin, v úterý a ve čtvrtek pak od 8 do 12 a od 13 do 15 hodin, v pátek od 8 do 12 hodin.

zpravy.ods.cz, 30. dubna 2007