Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministerstvo vnitra: Inspekce ministra vnitra popírá informace o podezírání Ivana Langera

[10.04.2007]

Odposlechy

Ministerstvo vnitra: Inspekce ministra vnitra popírá informace o podezírání Ivana Langera

Vyšetřování tzv. Kubiceho zprávy

Inspekce ministra vnitra (IMV) odmítá informaci zveřejněnou Českou televizí dne      8. dubna 2007, že se inspekce pře s ministrem vnitra, a informaci ČTK ze dne 8. dubna 2007, které převzaly další média ve dnech 9. až 10. dubna 2007. Česká televize a ČTK informovaly, že inspekce podezírá ministra vnitra Ivana Langera z toho, že z vypůjčených mobilních telefonů a SIM karet volal s lidmi z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Takové informace IMV nemohla nikomu potvrdit a nikomu je nepotvrdila, protože se nezakládají na pravdě.
 
Dne 12. 6. 2006 byly policejním orgánem IMV zahájeny úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu Zneužívání pravomoci veřejného činitele dle ust. § 158 odst. 1 písm. a), odst. 2 písm. c) tr. zákona,  tr. činu Pomluva dle ust. § 206 odst. 1, 2 tr. zákona, tr. činu Neoprávněné nakládání s osobními údaji dle ust. § 178 odst. 2, 3 písm. a), b), c) tr. zákona a tr. činu Ohrožení utajované informace dle ust. § 106 odst. 1, 2 písm. c) tr. zákona, kterých se mohli dopustit policisté plk. Jan Kubice a mjr. Hynek Vlas a to na základě doručeného trestního oznámení z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1.
 
 V průběhu prověřování byly vyžádány různé písemné materiály, zprávy, posudky důležité pro trestní řízení, včetně podání vysvětlení ve smyslu ust. § 158/5 tr. řádu od 54 osob a úkony dle § 88 a § 88a tr.ř.

 Šetření bylo ukončeno dne 13. 10. 2006 a věc byla předložena Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1 (státní zástupce Zachystal) ke zkoumání případné trestní odpovědnosti policistů plk. Kubiceho, mjr. Vlase a kpt. Hrušky. Vyšetřující státní zástupce si vyhradil právo na poskytování informací v této trestní věci!

V současné době 5. oddělení IMV (kontrolní orgán uvnitř IMV), zkoumá dodržování zákonnosti postupu zpracovatele uvedeného spisu při zjišťování - ustanovování uživatelů odposlouchávaných telefonních čísel a stanic. Toto šetření zatím není ukončeno.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí, Ministerstvo vnitra, 10. dubna 2007

 

Každý z nás má právo na svůj názor