Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Olomoucký deník: Ministr vnitra Ivan Langer představil projekt Nadace Bezpečná Olomouc

[17.04.2007]

Olomouc

Olomoucký deník: Ministr vnitra Ivan Langer představil projekt Nadace Bezpečná Olomouc

Ocenění hrdinských činů v Olomouci

Upozornit na práci policistů, ale i na hrdinství běžných občanů, má za cíl cena udělovaná Nadací Bezpečná Olomouc. Letos se bude předávat již počtvrté, s oceněním je spojena i desetitisícová finanční odměna.

„Cena souzní s naší snahou prohloubit sepětí policistů a strážníků přímo s občany v konkrétním místě bydliště. Chceme také opět upozornit na to, že bezpečnost ve městě je věcí nás všech,“ připomněl při včerejším představení projektu předseda správní rady nadace Ivan Langer, který bude letos poprvé udělovat cenu rovnou i jako ministr vnitra.

Projekt chce kromě profesionálů ocenit i hrdiny z řad veřejnosti, kteří pomohli zachránit něčí majetek, zdraví či i život. Nominace do kategorie „civilní osoba“ může zasílat kdokoliv na adresu nadace do pondělí 24. dubna. Tři nejvýraznější činy z nominovaných budou následně vybrány správní a dozorčí radou, o nejcenějším z nich pak bude moci veřejnost do 15. května hlasovat na internetových stránkách nadace nebo pomocí kupónů z Olomouckého deníku.

Dalšími dvěma kategoriemi, ve kterých bude cena předána, jsou policista a strážník. Do nich nominují své podřízené přímo příslušní ředitelé, o vítězích pak rozhodne dozorčí a správní rada nadace. „Chceme mimo jiné představit policii i v jiném světle než jako represivní aparát, ale jako složku, kterou lze s důvěrou požádat o pomoc,“ vysvětlil Langer. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 21. května na Hradisku.

Nadace Bezpečná Olomouc vznikla v roce 1994 a různým projektům pro bezpečnější život v ulicích hanácké metropole dosud věnovala více než dva miliony korun. Výrazně podpořila mimo jiné instalaci kamerového systému ve městě. V současnosti přispívá vybraným záměrům zhruba 300 tisíci ročně. Letos podpoří především výtvarnou akci pro děti s názvem Bezpečnější cesta do škol.

Olomoucký deník, 17. dubna 2007