Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČRo 1 - Radiožurnál: Děti do deseti let nebudou muset mít svůj pas

[12.04.2007]

Cestování

ČRo 1 - Radiožurnál: Děti do deseti let nebudou muset mít svůj pas

Snadnější cestování pro rodiny s dětmi

Ondřej KAPIC, moderátor
--------------------
Děti do deseti let už nebudou muset mít vlastní cestovní pasy. Umožňuje to novela zákona, kterou schválil Senát. Norma sice odstraní dosavadní byrokracii s vyřizováním dokladů, začne ale platit až od příštího jara. Rodičům, kteří chtějí letos se svými potomky do zahraničí, tak nezbude, než pro ně znovu vyřídit pasy. Jednání horní komory, horní parlamentní komory sledoval redaktor Pavel Otto.

Pavel OTTO, redaktor
--------------------
Jestli novelu zákona podepíše prezident, rodiče už nebudou muset se svými dětmi v předškolním věku každý rok k fotografovi, a pak ještě na úřady. Předchozí vedení ministerstva vnitra chtělo tímto opatřením chránit malé cestovatele před mezinárodními obchodníky s lidmi a únosy do zahraničí. Současný šéf resortu Ivan Langer k tomu říká:

Ivan LANGER, ministr vnitra /ODS/
--------------------
Já si myslím, že to byla pomýlená argumentace, která vůbec nereflektovala realitu, která existuje, a zavedla tak nesmyslnou byrokracii.

Pavel OTTO, redaktor
--------------------
Vláda zvažovala, že obnoví možnost zapisovat děti do rodičovských pasů jen s použitím tradičního razítka. To by znamenalo, že dětské pasy by se zrušily už pro blížící se prázdniny a dovolené. Opatření by se ale týkalo jen dětí do pěti let. Ministři se proto podle Langera rozhodli pro bezpečnější a pro rodiče komfortnější řešení, byť bude jeho zavedení zdlouhavější.

Ivan LANGER, ministr vnitra /ODS/
--------------------
Předpokládám, že od února příštího roku bude mít každý občan možnost se rozhodnout, zda chce své děti si zapsat do svého cestovního dokladu, nebo zda jim bude chtít vystavit cestovní doklad samostatný.

Pavel OTTO, redaktor
--------------------
Důvodem odkladu je mimo jiné nutnost vypracovat grafické a textové provedení štítků s ochranou proti padělání a pozměňování. Právě na těchto štítcích, které se vlepí do rodičovských pasů, budou uvedeny údaje o dětech.

ČRo 1 - Radiožurnál, 12. dubna 2007