Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČT1: Ministerstvo vnitra pokračuje v razii proti korupci v policii

[06.04.2007]

Korupce

ČT1: Ministerstvo vnitra pokračuje v razii proti korupci v policii

Boj proti korupci v řadách Policie ČR

Roman PISTORIUS, moderátor
--------------------
Velký pátek a jeho Události, vítáme vás.

Marcela AUGUSTOVÁ, moderátorka
--------------------
Dobrý večer.
Ministerstvo vnitra pokračuje v razii proti korupci ve vlastních řadách. Lidé z inspekce zatkli další tři kolegy. Tentokrát příslušníky Cizinecké policie v Jeseníku, které podezírají, že brali úplatky, plus dva Vietnamce, kteří je podle nich dávali.

redaktorka
--------------------
Vše se točilo kolem povolení k pobytu na území Česka. Tři policisté z Cizinecké policie v Jeseníku je podle Inspekce ministra vnitra za peníze zajišťovali, nebo například přehlíželi účelová manželství Vietnamců s Čechy. Od prosince loňského roku do letošního března přijali úplatek ve dvanácti případech.

Jitka MALÍKOVÁ, mluvčí, ministerstvo vnitra
--------------------
Přesnou výši částky, kterou policisté přijali, v tuto chvíli zjišťujeme, podle mých informací by se měla pohybovat v řádech tisíců.

redaktorka
--------------------
Státní zástupce tři policisty obvinil z trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele a přijímání úplatků. Soud rozhodne o jejich vazbě.

Daniela VLČKOVÁ, mluvčí, Cizinecká policie Ostrava
--------------------
Ještě dnes pan ředitel podepsal rozkazy, kde propouští všechny tři policisty bez náhrad a během dnešního dne jim tyto rozhodnutí budou doručena.

redaktorka
--------------------
Akce v Jeseníku navázala na zadržení jedenácti policistů kladenského dopravního inspektorátu. Celé jedno oddělení v půlce března inspekce zadržela také kvůli braní úplatků. Ministr vnitra Ivan Langer podle svých slov pokračuje v očistě policie od těch, kteří do ní nepatří.

Ivan LANGER, ministr vnitra /ODS/
--------------------
Je to součást nového stylu a systému práce Inspekce ministra vnitra, postupujeme podle přesně stanovených priorit, mezi tyto priority patří také boj proti korupci.

redaktorka
--------------------
Současně se třemi policisty státní zástupce obvinil z podplácení i ženu a muže z Vietnamu. Ti měli vystupovat jako zprostředkovatelé. Inspekce ministra vnitra policisty sledovala čtyři měsíce. Na jejich odhalení spolupracovala i s polskými kolegy a Útvarem pro odhalování organizovaného zločinu.

ČT1, pořad Události, 6. dubna 2007