Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČTK: Vláda chystá informační kampaň o vstupu do schengenského prostoru

[03.04.2007]

Cestování

ČTK: Vláda chystá informační kampaň o vstupu do schengenského prostoru

Volný pohyb osob přes hranice EU

Vláda chystá informační kampaň o vstupu České republiky do schengenského prostoru. Jejím cílem je poskytnout všem českým občanům, cizincům plánujícím cestu do ČR ale i odborníkům podrobné informace o tom, co bude vstup do prostoru bez hraničních kontrol znamenat. Materiál o kampani předloží ve středu vládě ministr vnitra Ivan Langer.

Vstupem do Schengenu dojde ke zrušení kontrol na vnitřních hranicích mezi starými a novými členskými státy a mezi novými členskými státy navzájem. To by se mělo stát na pozemních hranicích 31. prosince 2007 a nejpozději do konce března na mezinárodních letištích.

Hlavním záměrem informační kampaně bude podle ministerstva věrohodně popsat novou situaci a vysvětlit změny po ukončení provádění kontrol na hraničních přechodech na budoucích vnitřních hranicích. Více informací je k dispozici na www.mvcr.cz/schengen.

Schengenskou smlouvu o volném pohybu osob podepsala Francie, Německo a země Beneluxu v roce 1985 a platit začala o deset let později. Nyní je v schengenském systému 13 zemí původní "patnáctky" bez Británie a Irska. Naopak součástí jsou i dva státy mimo EU, Norsko a Island.

Zpravodajství ČTK, 3. dubna 2007