Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ivan Langer: Ministr vnitra je zklamán kritikou ČSSD

[15.02.2007]

Bezpečnost

Ivan Langer: Ministr vnitra je zklamán kritikou ČSSD

Bezpečnostní opatření na ruzyňském letišti

V souvislosti s dnešním vyjádřením nejvyšších představitelů ČSSD musím vyslovit své hluboké zklamání nad způsobem a úrovní kritiky opoziční ČSSD.

Je právem opozice se kriticky vyjadřovat na adresu vlády a jejích členů. Taková kritika by měla být fundovaná, věcná, založená na reálném stavu věci, vycházející ze znalosti dané problematiky a postavená na odbornosti a profesionalitě kritizujícího.

Dnešní vyjádření vedení ČSSD ke včerejšímu bezpečnostnímu opatření na Letišti Praha - Ruzyně nevycházelo ani ze znalosti toho, co se ve skutečnosti odehrálo, ani nesvědčí o profesní zdatnosti kritiků.

  1. Nejednalo se o mimořádnou a spektakulární akci, šlo o standardní opatření, kterého se účastnilo 22 policistů v té době sloužících na letišti. Opatření se neúčastnily žádné speciální jednotky policie.
  2. O tomto opatření nerozhoduje a nerozhodoval ministr vnitra, nýbrž tým odborníků na bezpečnostní problematiku. (Je absurdní se domnívat, že o zmíněné hlídkové činnosti 22 policistů rozhoduje ministr vnitra.)
  3. Postup policie byl zcela v souladu se standardy nastavenými v minulých letech a používanými za předchozích vlád. Pokud ČSSD hovoří o chybě systému, kritizuje sama sebe. Mohu ale ujistit, že tento systém je průběžně vyhodnocován a upravován tak, aby odpovídal současným bezpečnostním rizikům.

Povinností policie je zareagovat na každý podnět znamenající možné ohrožení života, zdraví a majetku občanů. Reakce musí být adekvátní závažnosti podnětu. Tak tomu také bylo.

Na základě výše uvedených faktů je zřejmé, že kritika ČSSD se obrátila proti ní samotné, neboť ji usvědčila z hluboké neznalosti práce policie a pravomocí ministra vnitra.

Dnešní kritika opozice se stala účelovou politickou hrou, ve které se policisté řádně plnící své úkoly stali záminkou pro čistě osobní útok Jiřího Paroubka vůči mé osobě.

Ivan Langer, ministr vnitra, 15. února 2007

 

Každý z nás má právo na svůj názor