Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČTK: Vláda schválila vznik jednotných kontaktních míst Czech Point

[21.02.2007]

Omezování byrokracie

ČTK: Vláda schválila vznik jednotných kontaktních míst Czech Point

Konec frontám na úřadech

Obecní úřady i další instituce budou moci lidem vydávat výpisy z katastru nemovitostí, obchodního rejstříku, rejstříku trestů či živnostenského rejstříku. Zřízení jednotných kontaktních míst Czech Point umožní novela o informačních systémech veřejné správy, kterou dnes schválila vláda. Na tiskové konferenci to uvedl ministr vnitra a informatiky Ivan Langer.

Ministerstvo informatiky by mělo v rámci pilotního projektu v nejbližší době zprovoznit prvních 33 míst, hospodářská komora plánuje do konce února 20 míst. Spolu s pobočkami České pošty by mělo postupně začít fungovat až 4000 míst.

Na Czech Pointech lidé získají veškeré údaje, opisy a výpisy, které jsou vedeny v centrálních veřejných evidencích a registrech o jeho osobě, majetku a právech. Jejich prostřednictvím bude mít občan možnost úředně ověřit dokumenty, listiny a podpisy a převést dokumenty do elektronické formy. Dále bude mít možnost učinit jakékoliv podání ke kterémukoli úřadu veřejné správy, a také získat informace o průběhu řízení ve všech věcech, které k jeho osobě vede stát či jiné orgány veřejné moci.

Zpravodajství ČTK, 21. února 2007