Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČT 1: Vnitro začne prověřovat lustrační osvědčení

[20.02.2007]

Lustrace

ČT 1: Vnitro začne prověřovat lustrační osvědčení

Prověrka lustračních osvědčení u Policie ČR

Silvie BÍNOVÁ, redaktorka
--------------------
Začíná největší kontrolní akce v dějinách policie. Bezpečnostní odbor ministerstva vnitra bude ode dneška prověřovat lustrační osvědčení bezmála devíti stovek policejních důstojníků. Kontroly nařídil ministr vnitra Ivan Langer. Nechce, aby se opakovala situace, že ve vysoké policejní funkci bude bývalý agent komunistické Státní bezpečnosti.

redaktor
--------------------
Všechno začalo na konci ledna. Česká televize zjistila, že šéf české pobočky Interpolu Pavol Mihál sice má negativní lustrační osvědčení, přitom ale figuruje v seznamech spolupracovníků StB. Později se ukázalo, že osvědčení je psané na jméno Pavel Mihál a ne Pavol. "Chceme zjistit, jestli jde o výjimku nebo rozšířený problém," prohlásil ministr vnitra Ivan Langer a přišel s rozsáhlými prověrkami. Na starost je má policejní šéf Vladislav Husák.

Vladislav HUSÁK, policejní prezident /natočeno 5. 2. 2007/
--------------------
Mohlo dojít k určitým chybám, chceme mít jistotu, že máme Policejní prezidium, v uvozovkách, čisté.

redaktor
--------------------
Nová prověrka čeká všechny zaměstnance Policejního prezidia a šéfy celorepublikových speciálních útvarů. Týkat se bude taky krajských a okresních ředitelů a jejich zástupců. Negativní lustrační osvědčení je jednou z podmínek pro práci na Policejním prezídiu.

Česká televize, 20. února 2007