Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Frekvence 1: Odposlechy budou již pod kontrolou

[19.02.2007]

Odposlechy

Frekvence 1: Odposlechy budou již pod kontrolou

Kontrola odposlechů

Nikola BOJČEV, moderátor
--------------------
Odposlechy teď budou konečně pod kontrolou. Novela trestního řádu, která to umožní, je připravená. Začít platit má ještě letos. Další podrobnosti má reportérka Frekvence 1 Mirka Roubíková.

Mirka ROUBÍKOVÁ, redaktorka
--------------------
Úbytek odposlechů, to má za úkol novela trestního řádu. Díky ní se majitel telefonu dozví, že byl odposloucháván, a to nejdéle jeden rok od ukončení. Tak bude mít právo si záznam poslechnout a rozhodnout se, zda požádá soud o přezkoumání, jestli byl odposlech oprávněný. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil si je jistý, že tím zmizí zbytečné odposlechy.

Jiří POSPÍŠIL, ministr spravedlnosti /ODS/
--------------------
Kdy soudce bude vědět, že jeho rozhodnutí o odposlechu není tajné, dá si větší pozor při povolování takovéhoto odposlechu.

Mirka ROUBÍKOVÁ, redaktorka
--------------------
V tuto chvíli kontrola nad odposlechy neexistuje. Ministr vnitra Ivan Langer už proto nařídil policejnímu prezidentovi pravidelně předkládat analýzu.

Ivan LANGER, ministr vnitra /ODS/
--------------------
Do jara tohoto roku budeme mít k dispozici analýzu odposlechů za rok 2006 a tak to bude pravidelně každý rok, dokud budu ministr.

Mirka ROUBÍKOVÁ, redaktorka
--------------------
Za neoprávněné odposlechy budeme dostávat odškodné.

Frekvence 1, 19. února 2007