Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Právo: Policejní odborář Kiefer: s demonstrací vyčkejte

[06.02.2007]

Policie

Právo: Policejní odborář Kiefer: s demonstrací vyčkejte

Situace v Policii ČR

Demonstrace policistů kvůli údajnému snížení platů by měla následovat až po neúspěchu vyjednávání mezi zástupci odborů, vedení policie a ministerstva vnitra, míní prezident Evropské policejní konfederace EuroCOP Heinz Kiefer. Právu to sdělil při včerejší návštěvě policejní služebny v Krakovské ulici.

Někteří policisté se domnívají, že budou brát kvůli novému služebnímu zákonu nižší platy než loni. Nespokojeným policistům vadí odebrání příplatků za práci o svátcích, víkendech a za noční služby. Největší propad prý hrozí policistům, kteří slouží teprve krátce a byli zařazeni do nejnižších tarifních tříd.

Policejní prezidium tvrdí, že naprosté většině policistů se roční příjem oproti loňsku zvýší. Ohroženou skupinu prý tvoří 3000 až 5000 policistů, u kterých ale údajně připravuje několik možností, jak snížené platy kompenzovat.

Ve hře jsou i osobní příplatky

„Pana Kiefera jsme seznámili se situací a s tím, jak velká je skupina, která má určitý problém se svými platy. Také jsme mu nastínili, jaké na to máme způsoby řešení. Shodli jsme se na tom, že avizovaná demonstrace je až nejzazším řešením a nepřinesla by zřejmě požadované výsledky,“ řekl Právu policejní prezident Vladislav Husák.

Zároveň dodal, že vedení policie je připraveno v průběhu roku navýšit prostředky na mzdy policistů, např. formou osobních příplatků. „Není potřeba panikařit, kolegové časem uvidí, že ty mzdy budou určitě lepší než v roce 2006,“ doplnil policejní prezident. Policisté plánovali protest na čtvrtek 15. února před budovu ministerstva vnitra.

Tvrdí ale, že jim vedení úmyslně znemožňuje se demonstrace zúčastnit. Na diskusních internetových stránkách včera oznámili, že konečný termín zveřejní 8. února.

Kiefer uvedl, že v Německu je spolupráce mezi odbory a ministerstvem vnitra dobrá, a s nadsázkou dodal, že „hlavním nepřítelem“ obou institucí je ministerstvo financí. Včera se kromě policejního prezidenta setkal i s ministrem vnitra Ivanem Langrem a povečeřel s předsedou sněmovního bezpečnostního výboru Františkem Bublanem.

Právo, 6. února 2007