Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Prostějovský deník: Vrahovická četa hasičů má další moderní techniku

[05.02.2007]

Sbory dobrovolných hasičů

Prostějovský deník: Vrahovická četa hasičů má další moderní techniku

Modernizace techniky sborů dobrovolných hasičů

Záchranáři jsou rychlejší díky finanční podpoře města i ministerstva

Nové zásahové vozidlo uvedli v sobotu do provozu dobrovolní hasiči z Vrahovic. Automobil stál jeden a půl milionu korun a slouží místní zásahové jednotce. Slavnostního předání a prvního výjezdu z hasičské zbrojnice se zúčastnili zástupci města a ministr vnitra Ivan Langer.

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Vrahovice patří do skupiny jednotek požární ochrany s výjezdem do pěti minut po ohlášení události. Svým profesionálním kolegům pomáhá při požárech, živelních pohromách a ostatních technických zásazích, jako je například odchyt včel.

„Nový zásahový automobil je naprosto soběstačný a v případě povodní zvýší akceschopnost jednotky ve Vrahovicích. Nezávisle na sobě budou moci zasáhnout obě auta, která má nyní četa k dispozici,“ uvedl Miroslav Lezna, velitel SDH města Prostějova, která pod tímto oficiálním názvem existuje teprve dva roky.
Výroba zásahového auta, na které ministerstvo vnitra přispělo osmi set tisíci korunami a město Prostějov částkou 823 tisíc korun, trvala téměř jeden rok. Za to však plně nyní vyhovuje potřebám hasičů.

„Je navíc jediné v České republice, které s hmotností 3,5 tuny převáží devět osob na podvozku pro řidičské oprávnění skupiny B. Je vybaveno stříkačkou, elektrocentrálou, motorovou pilou, rozšířeným zdravotnickým vybavením, ručními nástroji a běžnou výbavou potřebnou pro zásah,“ vyjmenoval velitel čety ve Vrahovicích Miroslav Vantuch.

Zatímco starosta Prostějova Jan Tesař pokřtil nový vůz hasičů obligátním šampaňským, ministr vnitra Ivan Langer s sebou pro tento účel přivezl slivovici.
„Není z vlastní zahrádky. Dostal jsem ji jako dárek od Heleny Fibingerové a je tak dobrá, že se nebojím o ni podělit,“ prohlásil Langer.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Vrahovice je svým zařazením první zálohou profesionálních hasičů a potřebuje odpovídající vybavení. „U dobrovolných hasičů jsem od roku 1973 a velitelem sborů města patnáct let. Mým snem byly tři věci a dneškem jsou splněny,“ svěřil se Miroslav Lezna. „Přál jsem si pro vrahovické hasiče zbrojnici na patřičné úrovni, odměnu za hotovost, kterou denně drží, a kvalitní zásahová auta,“ vypočítal tři složky svého snu.

Prostějovský deník, 5. února 2007