Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / MF Dnes: Po internetu koluje „plácačkový mač“ policistů

[26.01.2007]

Policie

MF Dnes: Po internetu koluje „plácačkový mač“ policistů

Pracovní (ne)kázeň

Víte, k čemu všemu může posloužit plácačka, kterou policisté zastavují při silničních kontrolách auta? Třeba jako náhražka tenisové rakety.

Jedna silniční hlídka si tenis s plácačkami a kamínkem (či dřívkem?) místo míčku vyzkoušela přímo u silnice. Měla však nehoráznou smůlu – kdosi ji natočil na video. Teď se „plácačkovým mačem“ baví na internetu celé Česko. Šot, pořízený asi mobilem, byl přehrán téměř 170 000krát.

Vypadá to takhle. U silnice, po které dlouho nic nejelo, stojí policejní felicia. Vedle dva policisté v reflexních vestách. Jeden zvedá plácačku a servíruje. Druhý vrací letící „míček“ drtivým returnem. Soupeř promáchne. A tak to běží dál. Dvouminutová nahrávka končí stylově. V dálce se ozve auto. Policista poklepe plácačkou na podrážku služební boty, jako když si tenisté vyklepávají antuku z botasek. Zhoupne se v bocích a vykročí do silnice. Raketa už je zase plácačkou. A vydává jasný povel: Stůj!

Nadřízení policistů o mači zatím asi netuší. Ministr vnitra Ivan Langer se o videu dozvěděl včera. „To si děláte srandu? Že mají policisté sportovního ducha, mě těší, ale měli by ho projevovat jindy než při výkonu služby. Jejich nadřízený by měl posoudit, zda jde o porušení pracovní povinnosti,“ řekl. „Je to úsměvné video, ale policista má dbát na prestiž své profese.“

MF Dnes, 26. ledna 2007