Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / MF Dnes: Služebny policie už nevypadají jako před 30 lety

[19.01.2007]

Policie

MF Dnes: Služebny policie už nevypadají jako před 30 lety

Modernizace policejních služeben

Byli jste už někdy předvoláni na policejní služebnu, abyste zaplatili pokutu za dopravní přestupek? Nebo jste si obstarávali zbrojní průkaz? Možná jste také měli pocit, že se policie s vybavením svých kanceláří zapomněla hluboko v minulém režimu.

Pak budete příjemně překvapeni. Ty prostory služeben, které slouží příchozím lidem, jsou totiž po rekonstrukci. Na Blanensku se to týká budov v Letovicích, Černé Hoře a přímo v Blansku.

„Recepce je kompletně zmodernizovaná, máme nové vstupní dveře, nábytek, sociální zařízení. První ohlasy od občanů jsou příznivé, k úplné spokojenosti chybí snad jen nápojový automat,“ řekl blanenský policejní mluvčí Miroslav Kovařík.
Změny jsou součástí takzvaného projektu P1000, který loni odstartoval ministr vnitra Ivan Langer. Za víc než tři miliardy korun má být alespoň částečně opravena asi tisícovka policejních budov v celé republice. Peníze chce ministerstvo získat prodejem nepotřebného nebo nedostatečně využívaného materiálu, přispěje i Evropská unie.

Sami policisté novinku vítají. „Služebna v Blansku funguje od roku 1978 a kromě výmalby a několika dalších drobností se tady za tu dobu nic nezměnilo. Okny táhne, dveře téměř vypadávají z pantů. Některé počítače jsou tak staré, že se dají používat jen ke psaní,“ popsal Kovařík.

Na Blanensku je kompletně zrekonstruovaná policejní budova pouze v Boskovicích, a to od roku 2005. Z původní stavby zůstalo zachované jen schodiště. Policisté tam mají k dispozici dokonce i vlastní posilovnu.

MF Dnes, Jižní Morava, 19. ledna 2007