Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Olomoucký deník: Policejní stanice mění tvář

[29.12.2006]

Policie

Olomoucký deník: Policejní stanice mění tvář

Modernizace policejních služeben

Desítky milionů korun investovalo ministerstvo vnitra do modernizace policejních služeben v kraji. Splnilo tak slib, který dalo veřejnosti i zaměstnancům a alespoň částečně zlepšilo mnohdy havarijní stav některých budov.

Resort tak reagoval na negativní zkušenosti a ostrou kritiku občanů. Ti přišli s muži zákona do styku často i v ponižujících podmínkách. „Člověk v tísni, který sem přijde, nemůže mít pocit, že je znovu trestán. Postižený nesmí být na služebnách v horších podmínkách než obviněný,“ vysvětlil ministr vnitra Ivan Langer (ODS) cíl Projektu 1000. Mezi dvě nejkritičtější místa v okrese Olomouc patřily policejní služebny v Uničově a Lutíně.

Obvodní oddělení v Uničově sídlí v budově panelového typu ze sedmdesátých let. „V rámci projektu byla celkově rekonstruována. Barevná fasádní omítka nahradila šedivou, vyměněny byly vchodové dveře i okna,“ uvedla mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková. Částečnou opravou prošla i střecha, vnitřní prostory mají nový nátěr a jsou vybaveny novým nábytkem. Náklady činily bezmála dva miliony korun. Stejnou částku požadovali i policisté v Lutíně, kteří obývali zchátralou vilku. Kromě fasády, oken a dveří tady byla nutná i úprava okolí. Objekt má nové oplocení a opravenou přístupovou cestu.

Z celkových 613 milionů korun, které vláda na Projekt 1000 vyhradila pro letošní a příští rok, požadovala Severomoravská policejní správa více než 21,5 milionu. „Do plánu modernizace jsme zahrnuli 74 objektů. Veškeré požadované finanční prostředky jsou již vyčerpány. Za dalších více než sedm milionů jsme pořídili vybavení a nábytek,“ uzavřela mluvčí.

Čtyři miliony korun stály nové počítače s připojením na internet. Ministerstvo vnitra projekt financuje z prodeje nepotřebného majetku.

Olomoucký deník, 29. prosince 2006