Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČTK: Severočeská policie dostala 57 milionů korun na zlepšení služeben

[27.12.2006]

Policie

ČTK: Severočeská policie dostala 57 milionů korun na zlepšení služeben

Modernizace policejních služeben

Severočeská policie dostala na zlepšení služeben a výpočetní techniky zhruba 57 milionů korun. Peníze přišly z Projektu 1000, jehož cílem je zlepšit podmínky pro práci policistů i prostředí pro oběti trestných činů. Z přidělené částky je 27,5 milionu korun určeno na stavební úpravy, zbývající peníze jsou na nábytek a na výpočetní a spojovací techniku. ČTK o tom dnes informoval Miloš Mikulka ze severočeské policejní správy.

Peníze na stavební úpravy umožnily v řadě policejních stanic vymalovat, vyměnit okna, podlahy a dveře. Stačily i na rekonstrukci sociálních zařízení, osvětlení a střech. Mikulka připomněl, že loni měla severočeská policie v rozpočtu na stavební úpravy 22,5 milionu korun. Letos to bylo 32,8 milionu korun.

Na nábytek a další vybavení služeben dostala severočeská policie z Projektu 1000 více než 8,6 milionu korun. Téměř všechna obvodní oddělení tak podle Mikulky dostala nové kopírovací a skartovací zařízení, digitální fotoaparáty, svítilny, ale i mikrovlnné trouby a rychlovarné konvice.

Na výpočetní techniku pak ještě zbylo 21 milionů korun. Za ty dostaly služebny nové monitory, scannery, tiskárny a další vybavení.

Severočeská policejní správa řídí policii v deseti okresech Ústeckého a Libereckého kraje.

Ministr vnitra Ivan Langer chce v Projektu 1000 za více než 600 milionů zlepšit podmínky pro práci policistů i prostředí pro oběti trestných činů. Počítá s částkou zhruba dva miliony korun na jednu služebnu, do konce roku by tak mělo být modernizováno zhruba 300 služeben.

Zpravodajství ČTK, 27. prosince 2006