Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Policejní prezídium: Projekt P 1000 – první etapa modernizace dokončena

[29.12.2006]

Policie

Policejní prezídium: Projekt P 1000 – první etapa modernizace dokončena

Modernizace policejních služeben

Ve druhém pololetí roku 2006 byla provedena I. etapa dosud největší modernizace policejních služeben v České republice. Jejím cílem bylo zlepšení prostředí nejen pro policisty, ale také pro veřejnost, která s námi často přichází do kontaktu, zejména z pohledu svědka, případně oznamovatele. Vzhledem k tomu, že modernizace některých objektů se z finančních důvodů již několik let odkládala a stav těchto pracovišť byl již více než kritický bylo rozhodnuto o provedení první části modernizace ještě v tomto roce. Na akci byla uvolněna poměrně vysoká částka 632 milionů korun. Rozpočet byl využit následovně:

 

- oprava a údržba objektů            214,8 mil. korun

- vnitřní vybavení služeben             52,5 mil. korun

- výpočetní technika                       166,5 mil. korun

- komunikační technologie            140 mil. korun

- zabezpečovací signalizace            2 mil. korun

- pojízdné služebny                       33 mil. korun

- ostatní vybavení                        23 mil. korun

 

            Je třeba konstatovat, že k provedení I. etapy byl stanoven velmi krátký časový rámec, přesto však během několika měsíců došlo k významnému zlepšení podmínek na více než pěti stech služebnách. Převážně bylo prováděno malování vnitřních prostor, výměny oken a dveří, výměny podlahových krytin, výměna osvětlení, rekonstrukce sociálních zařízení a budování otevřených recepcí. V rámci zkvalitnění výkonu služby bylo pořízeno např. 560 notebooků, 1100 tiskáren, 300 videokamer a 33 pojízdných pracovišť. Všechna obvodní oddělení Policie ČR byla připojena do sítě Internet a k tomu účelu byla dovybavena i výpočetní technikou (více než 2000 počítačů). Drobné práce (montáže nábytku, kabeláž počítačových sítí, výdej naskladněné techniky, apod.) budou v některých případech z technických důvodů prováděny ještě začátkem roku 2007, nicméně k nákupu a fakturaci došlo již letos.

 

            Modernizaci služeben není možné řešit plošně, ale dle skutečných potřeb, zejména tam, kde je situace kritická. Jedním z hlavních kritérií je i zatíženost služeben návštěvností občanů nebo jejich umístění. Věříme, že další část modernizace se podaří realizovat v následujících letech. V roce 2007 proběhne II. etapa s přibližně stejným rozpočtem jako letos a v letech 2008-2013 by měla proběhnout III. etapa, která by již měla být financována ze strukturálních fondů EU.

 

 

npor. Bc. Roman Skřepek, Policejní prezídium, 29. prosince 2006

 

Každý z nás má právo na svůj názor