Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Nová protikorupční linka 199 bude na jaře 2007

[19.12.2006]

Korupce

Nová protikorupční linka 199 bude na jaře 2007

Strategie vlády v boji proti korupci

Plány ministerstva vnitra na vznik nové centrální protikorupční linky 199 se komplikují. Původně vnitro plánovalo, že lidé by na nové telefonní číslo mohli volat už od začátku roku 2007.

 

Kvůli pravidlům při udělování čísel však bude k dispozici zřejmě až ve druhém čtvrtletí příštího roku. Informace o plánech na vznik linky předloží ministr vnitra Ivan Langer na středečním zasedání vlády.

 

Novou linku by měla provozovat nevládní organizace Transparency International (TI), na čísle 199 by nejenom přijímala oznámení o možném korupčním chování, ale poskytovala by také právní rady. Na financování linky by se zřejmě podílelo ministerstvo vnitra a částečně i

TI. Současné linky, které provozuje řada institucí a ministerstev a kam mohou lidé volat své podezření na korupci, by byly zrušeny. Podle ministerstva by náklady na provoz linky v příštích pěti letech neměly překročit částku 30 milionů korun včetně nákupu potřebné techniky, platů pro její obsluhu a právní podporu.

 

Zprovoznění linky zpomalila skutečnost, že Česká republika je jako člen Mezinárodní telekomunikační unie vázána pravidly pro tvorbu a využívání čísel a jejími plány. Ve stávajících plánech ale není nová linka obsažena. Český telekomunikační úřad proto musí vydat novou vyhlášku, která je nyní v připomínkovém řízení. Podle odhadů ministerstva nabude vyhláška účinnost na konci února. Teprve poté může úřad povolit používání nového čísla. Nová linka má být součástí vládní strategie boje proti korupci.

 

ČTK, 19. prosince 2006