Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČRo1: Policie vyšetřuje motiv noční střelby v centru Prahy

[12.12.2006]

Kriminalita

ČRo1: Policie vyšetřuje motiv noční střelby v centru Prahy

Vyšetření případu závažné trestné činnosti

Ondřej KAPIC, moderátor
--------------------
Policie vyšetřuje motiv noční střelby v centru Prahy. Terčem útočníka se stal bývalý šéf severomoravské policejní zásahové jednotky Vladimír Ustyanovič, ten několik výstřelů přežil a je v nemocnici. Jak doplňuje reportérka Václava Vařeková, motivem mohla být žárlivost.

Václava VAŘEKOVÁ, redaktorka
--------------------
Na Vladimíra Ustyanoviče muž několikrát vystřelil kolem půlnoci blízko Václavského náměstí v Krakovské ulici v Praze, zraněného muže odvezla sanitka.

Ladislav BERNÁŠEK, pražský policejní mluvčí
--------------------
Několik policejních hlídek zároveň začalo pátrat po pachateli. Prohledávaly okolí včetně domů, půdních prostor a střech.

Václava VAŘEKOVÁ, redaktorka
--------------------
Popisuje situaci pražský policejní mluvčí Ladislav Bernášek. V hledání střelce byli policisté úspěšní, kolem třetí ráno ho našli na jedné ze střech v Žitné ulici v Praze, kde se ukrýval, ozval se výstřel a muž se zřítil na ulici. Pravděpodobné je, že se zastřelil sám. Motivem jeho útoku mohla být žárlivost, vyšetření případu chce sledovat i ministr vnitry Ivan Langer.

Ivan LANGER, ministr vnitra /ODS/
--------------------
Já budu určitě chtít, vzhledem k míře závažnosti případu, znát stanovisko policejního prezidenta, zda se jedná tedy skutečně o výjimečnou událost nebo zda to pozadí této kauzy je závažnější, než se v tuto chvíli jeví, a proto by měla být přijata příslušná opatření.

Václava VAŘEKOVÁ, redaktorka
--------------------
Tvrzení Ustyanoviče, že pracuje jako poradce ministra vnitra Ivana Langera, ministr popřel. Podle něj spolu na této úrovni nikdy nespolupracovali.

Český rozhlas 1 - Radiožurnál, 12. prosince 2006