Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČTK: Lidem se v sobotu otevře nová policejní služebna v Třeboni

[08.12.2006]

Policie

ČTK: Lidem se v sobotu otevře nová policejní služebna v Třeboni

Modernizace policejních služeben

Lidé si mohou v sobotu při dnu otevřených dveří prohlédnout novou policejní služebnu v Třeboni na Jindřichohradecku, která je jednou z nejmodernějších v zemi. Vybudování služebny si vyžádalo téměř 27 milionů korun. Lidé se mohou seznámit především s prostředím, do kterého se běžně nevstupuje, řekl ČTK mluvčí jindřichohradecké policie Jaroslav Beran.

"Změnila se celá budova. Je to novostavba, která je situována v areálu bývalých kasáren. Policie tím získala jedno z nejmodernějších pracovišť v republice," uvedl Beran. Kromě policistů, kterým služebna poskytuje moderní spojovací a záznamovou techniku, je v budově věnován prostor také veřejnosti. Služebna nabízí moderní recepci, podobnou jako v hotelu. "Chceme přistupovat k lidem jako k zákazníkům," podotkl Beran.

Budova je navržena tak, aby se oběti trestných činů nesetkaly s jejich pachateli. Podezřelé provádí policisté do služebny zadním vchodem tak, aby neprošli kolem recepce.

Lidé se s prací policistů mohou seznámit v sobotu od 10:00 do 15:00. "Policisté mohou lidem předvést přijetí a řešení oznámení či záznamy, zájemcům zodpoví dotazy," dodal Beran.

Nová třeboňská služebna je součástí Projektu 1000, který by měl změnit podobu policejních služeben. Ministr vnitra Ivan Langer chce za více než 600 milionů zlepšit podmínky pro práci policistů i prostředí pro oběti trestných činů. Počítá s částkou zhruba dva miliony na jednu služebnu, do konce roku chce zmodernizovat zhruba 300 služeben.

Zpravodajství ČTK, 8. prosince 2006