Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČTK: Na policejním kongresu představil Langer své další plány

[28.11.2006]

Policie

ČTK: Na policejním kongresu představil Langer své další plány

Zlepšení podmínek pro práci Policie ČR

Téměř 2000 policistů z celé České republiky se dnes sešlo v pražském Kongresovém centru na svém druhém celorepublikovém setkání. Policisté se od vedení policejního prezidia a ministerstva dozvěděli, jaké jsou plány na další reformy v policii. Mezi priority odstupujícího ministra vnitra Ivana Langra patří mimo jiné nový zákon o policii, projekt 1000 nebo snížení administrativní zátěže pro policisty ve službě.

Reforma by se také měla dotknout například hospodaření policie nebo jejího územního členění.

O tom, že policisté často vykonávají zbytečnou úřednickou práci, se mluvilo také na loňském kongresu. Policejní prezident Vladislav Husák tehdy ještě s Langrovým předchůdcem Františkem Bublanem slibovali, že se pokusí policii zbavit například povinnosti doručovat zásilky soudů a některých dalších institucí. Praxe je ale zatím stále stejná.

Projekt 1000, který má změnit podobu policejních služeben, již běží. Ministr chce za více než 600 milionů zlepšit podmínky pro práci policistů i prostředí pro oběti trestných činů. Počítá s částkou zhruba dva miliony na jednu služebnu, do konce roku chce zmodernizovat zhruba 300 služeben.

Langer rovněž řekl, že se změnami, které ještě na ministerstvu plánuje, dnes vyslovil souhlas i současný předseda bezpečnostního výboru sněmovny Bublan.

Zpravodajství ČTK, 28. listopadu 2006